1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowymi obwodnicami ominiemy dziewięć miast w woj. zachodniopomorskim

Nowymi obwodnicami ominiemy dziewięć miast w woj. zachodniopomorskim

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-10
Nowymi obwodnicami ominiemy dziewięć miast w woj. zachodniopomorskim
Nowe obwodnice w woj. zachodniopomorskim realizowane w ramach Programu Budowy 100 obwodnic. Mapa: GDDKIA
W rozpisanym na lata 2020-2030 rządowym Programie budowy 100 obwodnic znajduje dziewięć nowych obwodnic w woj. zachodniopomorskim. Na obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 i Szczecinka w ciągu DK20 trwają już zaawansowane roboty budowlane. W blokach startowych jest obwodnica Kołbaskowa.

W 2021 roku drogowcy zawarli umowy dla pierwszych obwodnic z programu budowy 100 obwodnic w woj. zachodniopomorskim. W formule projektuj i buduj ruszyła realizacja obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 i Szczecinka w ciągu DK20. W drugiej połowie 2022 roku na tych inwestycjach ruszyły roboty budowlane.

Do wakacji zamknięta S11 na obwodnicy Szczecinka

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. Zdjęcia: GDDKIA

Wkrótce ruszą roboty w terenie dla kolejnej inwestycji. Dla obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 został opracowany projekt budowlany. W ubiegłym roku została wydana decyzja ZRID. Zadanie zaplanowano do realizacji wspólnie z II etapem obwodnicy Przecławia i Warzymic (nowy węzeł łączący A6 z DK13).

Kilka dni temu GDDKIA zawarła umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szwecji w ciągu drogi krajowej nr 22. Trasę o długości 4,18 km zrealizuje za kwotę 60,7 mln zł firma Budimex.

W listopadzie ubiegłego roku ruszył przetarg na realizację obwodnicy Rusinowa na DK22, tu oferty wykonawców poznaliśmy 16 stycznia br.

GDDKIA planuje przetargi na 2024 rok. Będą to głównie obwodnice i autostrada A2

W grudniu ubiegłego roku wystartowało postępowanie dla obwodnicy Wałcza na DK22 i Stargardu na DK20. W przetargu na projekt i budowę obwodnicy Wałcza wpłynęło sześć ofert i wszystkie mieszczą się w kosztorysie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych. 

Obwodnica Wałcza. GDDKIA ma sześciu chętnych do budowy

W tym roku planowany jest przetarg na obwodnicę Złocieńca w ciągu DK20. Dla obwodnicy Człopy w ciągu DK22, która jako ostatnia ze wszystkich zachodniopomorskich inwestycji z Programu 100 obwodnic uzyskała decyzję środowiskową, rozstrzygane jest jeszcze przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze odwołanie od tej decyzji.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 13 Utrudnienia na drodze 20 Jak dojadę - Człopa Jak dojadę - Gryfino