Nowy most we Wrocławiu już otwarty
Most Żernicki we Wrocławiu otwarty. Zdjęcia: ZDIUM Wrocław

W miniony weekend drogowcy częściowo udostępnili kierowcom nowy most Żernicki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 362 we Wrocławiu. Jednak jeszcze przez tydzień ruch przeprawą będzie odbywał się wahadłowo. W tym czasie zniknie tymczasowy most, który tam powstał na czas budowy.

W ostatni weekend (18-19 sierpnia) został częściowo oddany do ruchu nowy most Żernicki we Wrocławiu. Ruch jeszcze przez tydzień będzie odbywał się na nim wahadłowo. Drogowców czeka demontaż tymczasowego mostu, który powstał na czas inwestycji. Łącznie ma to potrwać do połowy września. W tym czasie zostaną zrealizowane także uzupełniające prace remontowe na kładce pieszo – rowerowej. Część rowerowa zostanie zabudowana masą bitumiczną, a piesza - kostką betonową. Prace będą prowadzone jednak już przy pełnym ruchu samochodowym.

Umowa na przebudowę mostu Żernickiego została podpisana 5 czerwca 2017 roku z firmą Berger Bau Polska S.A. Firma miała 16 miesięcy na wykonanie prac, w tym rozbiórkę istniejącego mostu, budowę tymczasowego oraz zupełnie nowej przeprawy. Wartość prac to ponad 7 milionów złotych.

Nowy most Żernicki jest szerszy i dłuższy od starej przeprawy. Został usytuowany również wyżej lustra wody. To wymagało przebudowa ulicy Żernickiej. Nowy most przez Ślęzę to ważny element trasy między centrum miasta a osiedlem Żerniki.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: