Nowy węzeł na obwodnicy Inowrocławia otworzy drogę do Markowic
Węzeł Markowice w ciągu obwodnicy Inowrocławia. Zdjęcia: GDDKIA

Gotowy do oddania jest węzeł w Markowicach, który powstał w ciągu obwodnicy Inowrocławia. Po jego otwarciu mieszkańcy Markowic bez problemu pojadą w kierunku Strzelna.

- Rozpoczynają się ostatnie prace odbiorowe na węźle Markowice w ciągu obwodnicy Inowrocławia – poinformował Tomasz Okoński z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy. Otwarcie węzła planowane jest niebawem, zaraz po dopełnieniu wszystkich procedur zezwalających na użytkowanie.

 

Węzeł Markowice na obwodnicy Inowrocławia

Drogowcy niebawem otworzą nowy węzeł na obwodnicy Inowrocławia. Apelowali o niego mieszkańcy Markowic i okolic, którzy po otwarciu obwodnicy Inowrocławia stracili dogodny dojazd do Strzelna. Zdjęcia: GDDKIA

 

Nowy węzeł wreszcie „otworzy” mieszkańcom Markowic trasę w kierunku Strzelna. Nie uwzględniła tego oddana do ruchu w lipcu obwodnica Inowrocławia w ciągu drogi krajowej 15 i 25. Obwodnica co prawda omija miasto od wschodu i skraca czas przejazdu na trasie Toruń – Poznań, ale zamknęła najprostszą drogę dojazdową do Strzelna. Sytuację poprawi nowy węzeł łączący Markowice z obwodnicą.

 

Przypominamy, ze w budowie pozostaje północny fragment obwodnicy Inowrocławia. Zgodnie z kontraktem prace mają potrwac do grudnia 2019 r.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: