1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowy węzeł z tunelem ułatwi wjazd na Zakopiankę

Nowy węzeł z tunelem ułatwi wjazd na Zakopiankę

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-01-29
Nowy węzeł z tunelem ułatwi wjazd na Zakopiankę
Powstaną nowe węzły na Zakopiance w Krzyszkowicach i Myślenicach. Zdjęcia: GDDKIA
W ciągu drogi krajowej nr 7 Kraków – Myślenice powstanie nowy węzeł drogowy z tunelem. Pozwoli on na bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na Zakopiankę. Drogowcy wyłonili już wykonawcę prac. Podpisanie umowy planowane jest na przełomie lutego i marca.

- Wybraliśmy wykonawcę węzła na Zakopiance, w Krzyszkowicach. Inwestycję zrealizuje firma Nowak-Mosty za 91,1 mln zł. Jeśli nie wpłyną żadne odwołania, umowę planujemy podpisać na przełomie lutego i marca. Wykonawca na budowę węzła będzie miał 18 miesięcy od podpisania umowy, nie licząc 3-miesięcznych przerw zimowych. Uwzględniając te przerwy węzeł powinien powstać w ciągu 2 lat – poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowe mosty na Zakopiance. Jest umowa na ich zaprojektowanie

Nowy węzeł w Krzyszkowicach pozwoli na bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa i Myślenic. Zapewnić ma to m.in. tunel pod drogą krajową nr 7. Będzie w nim również chodnik dla pieszych. Kierowcy jadący z Krakowa do Krzyszkowic będą zjeżdżać z Zakopianki w prawo, a następnie przejeżdżać pod DK7. Dojadą wówczas nową drogą nieopodal agencji pocztowej do przebiegającej przez wieś drogi powiatowej, prowadzącej do Sieprawia. Tą samą trasą, tyle że w przeciwnym kierunku, będą poruszać się pojazdy jadące z Krzyszkowic w kierunku Myślenic.

Plan nowego węzła drogowego na Zakopiance w Krzyszkowicach

Plan nowego węzła drogowego na Zakopiance w Krzyszkowicach

Mapa: GDDKIA

Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i z Krzyszkowic w kierunku Krakowa będzie poprowadzony przebudowaną w pobliżu Zakopianki drogą powiatową. - Poprawimy zjazd z DK7 i wjazd na nią, dzięki czemu będzie on bezpieczniejszy – zaznaczają drogowcy.

Dzięki budowie węzła i likwidacji lewoskrętów zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo. W latach 2017-2021 doszło tutaj do 45 kolizji drogowych i 18 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 23 zostały ranne.

Węzeł w Krzyszkowicach to jedna z kilku planowanych inwestycji, która ma poprawić podróżowanie Zakopianką. Przypominamy, że w drugiej połowie stycznia drogowcy podpisali umowę na budowę nowego węzła w Myślenicach.

Sześć firm do projektowania nowej Zakopianki, S7 Kraków – Myślenice

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7