1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowe mosty na Zakopiance. Jest umowa na ich zaprojektowanie

Nowe mosty na Zakopiance. Jest umowa na ich zaprojektowanie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-01-18
Nowe mosty na Zakopiance. Jest umowa na ich zaprojektowanie
Mosty na Zakopiance w Krzyszkowicach i Jaworniku zostaną zastąpione nowymi. Zdjęcia: GDDKIA
Jest umowa na zaprojektowanie trzech nowych mostów na Zakopiance, DK7 Kraków – Myślenice. Dwa nowe obiekty powstaną w Krzyszkowicach, a jeden w Jaworniku i zastąpią konstrukcje, które powstały w 1936 roku.

- Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie trzech mostów na Zakopiance: dwóch w Krzyszkowicach i jednego w Jaworniku. Za przygotowanie projektów odpowiada firma E&C. Wartość umowy to 553,5 tys. zł. Projektant będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie projektów – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKIA planuje, że roboty budowlane rozpoczną się jesienią 2025 lub wiosną 2026 roku i potrwają rok. Podczas prowadzonych prac Zakopianka ma być przejezdna.

Sześć firm do projektowania nowej Zakopianki, S7 Kraków – Myślenice

Mosty w Krzyszkowicach biegną nad potokami Pod Bugajem (kilometraż DK7 km 689+587) i Karasiówka (km 690+033). Oba mają 6,6 m długości. Most w Jaworniku (km 690+980) znajduje się nad potokiem Jawornik i ma 10 m długości.

Oba mosty w Krzyszkowicach będą szersze niż obecne konstrukcje. Obiekty zostaną dostosowane do węzła Krzyszkowice, który powstanie na skrzyżowaniu Zakopianki z główną drogą tej miejscowości. Na mostach będą dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i zjazd z węzła.

Nowy bezkolizyjny węzeł na Zakopiance

Szerszy będzie też most w Jaworniku. Na wszystkich trzech obiektach mają powstać chodniki dla pieszych.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7