Obwodnica Czarnowąsów na ostatniej prostej
Obwodnica Czarnowąsów pod Opolem na finiszu. Zdjęcia: UM Woj. Opolskiego

Na obwodnicy Czarnowąsów (koło Opola) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 454 wartość zrealizowanych do tej pory robót przekroczyła już 100 mln złotych, a inwestor – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu – szacuje zaawansowanie prac budowlanych na ponad 95 proc. Jest to obecnie jedna z największych inwestycji realizowanych na terenie województwa opolskiego, a jej całkowity koszt ma wynieść 124 mln złotych.

Termin zakończenia budowy obwodnicy Czarnwąsów prowadzącej z Opola to koniec września tego roku, są jednak duże szans, że droga będzie oddana kierowcom wcześniej.

Obwodnica Czarnowasów na finiszu

Obwodnica Czarnowąsów już na finiszu. Zdjęcia: UM Woj. Opolskiego

Część arterii jest niemal gotowa, wystarczy pomalować pasy i ustawić znaki drogowe. Trwają natomiast prace wykończeniowe na pięciu obiektach mostowych (w tym najdłuższym 180 metrowym wiadukcie kolejowym i bocznicy kolejowej elektrowni ). Do zrobienia pozostały bariery, balustrady, odwodnienia.

Wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu obwodnicy Czarnowąsów

Zdjęcia: Zdjęcia: UM Woj. Opolskiego

Trwa budowa ronda włączającego nowo powstałą trasę do istniejącego ciągu drogi nr 454 (kierunek Opole- Namysłów). To ostatnie z pięciu planowanych skrzyżowań typu rondo – na pozostałych czterech pozostały już tylko prace wykończeniowe. Trwają roboty ziemne związane z usypywaniem rowów i nasypów.

Rondo w ciągu obwodnicy Czarnowąsów

Zdjęcia: Zdjęcia: UM Woj. Opolskiego

Obwodnica Czarnowąsów jest ważnym węzłem komunikacyjnym regionu – ułatwi dotarcie do Opola mieszkańcom północnej części województwa, ułatwi też dojazd do autostrady A4 i skomunikowanie regionu pojazdom przemieszczającym się na osi północ-południe. – Za kilka tygodni finalizujemy obwodnicę Czarnowąsów. Na ten rok mamy zaplanowanych jeszcze 12 kolejnych inwestycji drogowych o wartości 150 mln złotych – mówi marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła.

Trasa nowo budowanej drogi rozpoczyna się na wysokości ulic Sobieskiego i Budowlanych w Opolu, a kończy włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 453 pomiędzy miejscowościami Borki i Czarnowąsy. Obwodnica liczyć będzie ponad 4 kilometry.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: