1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Gorajca – do wojewody trafił wniosek ZRID na budowę trasy

Obwodnica Gorajca – do wojewody trafił wniosek ZRID na budowę trasy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-21
Obwodnica Gorajca – do wojewody trafił wniosek ZRID na budowę trasy
DK74 przechodząca przez Gorajec w woj. lubelskim. Zdjęcia: GDDKIA
To już ostatni krok do rozpoczęcia budowy obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej DK74. Do Wojewody Lubelskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po wydaniu decyzji będą mogły rozpocząć się prace w terenie.

Obwodnica Gorajca jest jedną z siedmiu obwodnic jakie maja powstać w ramach Programu budowy obwodnic w woj. lubelskim. Obwodnica będzie drogą jednojezdniową, dwupasmową klasy GP o szerokości jezdni 7 metrów i długości 6,6 km. W ramach inwestycji powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego. Planowane są trzy skrzyżowania, trzy przejazdy bezkolizyjne i most w ciągu DK74.

Obwodnica Gorajca realizowana jest w systemie Projektuj i buduj za ok. 119 mln zł przez konsorcjum, którego liderem jest firma Antex II, a partnerem Mosty Łódź. Zadaniem wykonawcy jest zaprojektowanie drogi, uzyskanie decyzji ZRID oraz wybudowanie trasy, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie drogi. Rozpoczęcie prac budowlanych możliwe będzie po wydaniu decyzji ZRID.

Nowe obwodnice w ciągu DK74 w woj. lubelskim

Nowe obwodnice w ciągu DK74 w woj. lubelskim

Mapa: GDDKIA

W ciągu najbliższych lat, w ramach Programu budowy 100 obwodnic, całkowicie zmieni się drogowe połączenie Janowa Lubelskiego z Zamościem. W ciągu drogi krajowej nr 74 powstanie aż pięć nowych obwodnic. Około 20 kilometrów trasy DK74 będzie przebudowane. Na obwodnice czekają Gorajec, Janów Lubelski, Dzwola, Gorajec, Szczebrzeszyn, Zamość.

Obwodnica Dzwoli wraz z rozbudową DK74 w realizacji

W sumie powstanie ponad 40 km obwodnic w ciągu DK74, łączącej trasę ekspresową S19 w Janowie Lubelskim z przejściem granicznym z Ukrainą w Zosinie.

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 74