1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Inowrocławia – otwarcie w tym roku

Obwodnica Inowrocławia – otwarcie w tym roku

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2019-05-14
Obwodnica Inowrocławia – otwarcie w tym roku
Pod koniec 2019 roku kierowcy dostaną północną obwodnicę Inowrocławia, która połączy się z obwodnicą wschodnią i całkowicie wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta. Zdjęcia: maj 2019, GDDKIA
Już ponad 60% prac zostało wykonanych na budowie obwodnicy Inowrocławia w województwie kujawsko-pomorskim. Na północy powstaje prawie 5-kilometrowa trasa łącząca Sławęcinek i Latkowo. To kontynuacja oddanej kilka lat temu wschodniej obwodnicy. Drogowy zapowiadają jej otwarcie jeszcze w tym roku.

Obwodnica Inowrocławia oprócz budowy trasy ekspresowej S5 to największe zadanie realizowane na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. W latach 2014-2017 w ramach pierwszego etapu powstał odcinek o długości 19 kilometrów omijający miasto od strony wschodniej. Teraz powstaje 5-kilometrowy odcinek od strony północnej. Jego zadaniem jest wyprowadzenie tranzytu korzystającego z drogi krajowej nr 25, komunikującej m.in. Bydgoszcz z Koninem i Kaliszem. W zakres inwestycji wchodzi między innymi budowa dwujezdniowej jezdni pomiędzy węzłami Sławęcinek i Latkowo oraz budowa 2 wiaduktów nad liniami kolejowymi.

Układanie nawierzchni na obwodnicy Inowrocławia.. Zdjęcia: maj 2019 r. GDDKIA

Układanie nawierzchni na obwodnicy Inowrocławia.

 

Wykonawcą obwodnicy Inowrocławia jest konsorcjum firm Kobylarnia SA i Mirbud SA. Trasa północna ma być gotowa do końca tego roku.

Obecnie prace skupiają się na układaniu nawierzchni i dokończeniu obiektów inżynierskich. Jak informuje GDDKIA, prace postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zaawansowanie przekroczyło 60 procent.

Mapa obwodnicy Inowrocławia - wschodniej i pólnocnej. Trasa zepnie DK15 i DK25. Mapa: GDDKIA

Mapa obwodnicy Inowrocławia

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 15 Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Inowrocław