1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Inowrocławia - startuje budowa łącznika DK25 z DK15

Obwodnica Inowrocławia - startuje budowa łącznika DK25 z DK15

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2017-08-21
Obwodnica Inowrocławia - startuje budowa łącznika DK25 z DK15
Obwodnica Inowrocławia, oddana w lipcu 2017 r., zostanie uzupełniona o brakujący północny odcinek tzw. łącznik. Pod koniec 2019 r. zepnie on drogi krajowe nr 15 i 25. Zdjęcia: GDDKIA
Od lipca omijamy Inowrocław obwodnicą. Trasa biegnie po wschodniej stronie miasta. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze odcinka na północy – tzw. łącznika dróg krajowych nr 15 i 25. Mamy dobre wiadomości – podpisano umowę z wykonawcą na jego projekt i budowę.

Wykonawcą II etapu obwodnicy Inowrocławia jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. i MIRBUD S.A. Koszt inwestycji wynosi prawie 94 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec 2019 roku.

Prawie 5 km trasa połączy się z wybudowanym prawie 19 km odcinkiem wschodniej obwodnicy i ominie miasto od północy. Inwestycja zakłada budowę 1 węzła drogowego Sławęcinek, obiektów inżynierskich a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych. W ramach prac wykonane zostaną również urządzenia ochrony środowiska.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 15 Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Inowrocław