• Facebook - conadrogach
Obwodnica Inowrocławia: W październiku pierwsze prace na Łączniku DK25 i DK15
Po wschodniej obwodnicy Inowrocławia czas na jej północny odcinek. W połowie października wykonawca rozpocznie pierwsze roboty budowlane. Zdjęcia: GDDKIA

W połowie października ruszają pierwsze prace na budowie północnej obwodnicy Inowrocławia tzw. Łącznika. To druga cześć obwodnicy Inowrocławia, z której skorzystamy za dwa lata.

- Oznakowano drzewa przeznaczone do wycinki, uzgadniane są ostatnie pozwolenia oraz trwają dalsze prace projektowe. Dodatkowo na omawianym odcinku przebadano wszystkie stanowiska archeologiczne i przejęto już wszystkie grunty pod inwestycję. Ułatwi to niewątpliwie i przyspieszy wykonawcy prowadzenie prac na budowie – informuje oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.

Przypominamy, że prawie 5 km trasa połączy się z wybudowanym prawie 19 km odcinkiem obwodnicy i ominie miasto od północy. Inwestycja zakłada budowę 1 węzła drogowego („Sławęcinek”), pięciu obiektów inżynierskich w tym dwa nad liniami kolejowymi a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych.

Mapa przebiegu obwodnicy Inowrocławia wraz z Łacznikiem

Mapa przebiegu obwodnicy Inowrocławia wraz z Łącznikiem. Mapa: GDDKIA

Umowę na projekt i budowę II Etapu obwodnicy Inowrocławia podpisano 10 sierpnia 2017 roku a koszt inwestycji to prawie 94 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. i MIRBUD S.A. Prace zakończą się pod koniec 2019 roku.

Będą utrudnienia

W związku z planowanymi pracami, kierowcy mogą spodziewać się w najbliższym czasie utrudnień na drodze pomiędzy Borkowem i Gnojnem a w późniejszym okresie również na drodze krajowej nr 25.

Od lipca kierowcy mogą ominąć Inowrocław I odcinkiem obwodnicy w ciągu drogi krajowej 15 i 25. Nowa trasa omija miasto od wschodu i znacznie skraca czas przejazdu na trasie Toruń – Poznań.

Omijamy Inowrocław nową obwodnicą

 

Obwodnica Inowrocławia - galeria zdjęć

Obwodnica Inowrocławia - galeria zdjęć. Zdjęcia: GDDKIA

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

wlodek
2017-10-05 15:47
to będzie odcinek 1 jezdniowy czy dwu?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: