• Facebook - conadrogach
Obwodnica Krakowa: Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy Trasy Łagiewnickiej
Trasa Łagiewnicka będzie częścią obwodnicy Krakowa. Prace budowlane ruszą pod koniec lutego 2018 r. a z nowej trasy kierowcy mają skorzystać w 2020 roku.

Trasa Łagiewnicka to jedna z najważniejszych inwestycji Krakowa najbliższych lat. Jak informuje wykonawca zadania, prace budowlane ruszą już pod koniec lutego 2018 roku. Będzie to jeden z elementów tzw. trzeciej obwodnicy Krakowa.

Trasa Łagiewnicka w Krakowie powstanie od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania ul.Witosa, Halszki i Beskidzkiej.

Na budowę Trasy Łagiewnickiej składają się: 3,5 km drogi, 2,3 km linii tramwajowej, która połączy osiedle Kurdwanów z ul. Zakopiańską. W ramach inwestycji powstanie 5 tuneli, nowe węzły drogowe, ekrany akustyczne, mosty, kładki, chodniki i ścieżki rowerowe. Zgodnie z założeniem, Trasa Łagiewnicka rozładuje ruch kołowy w rejonie Borku Fałęckiego i Łagiewnik.

Przedsięwzięcie ma potrwać cztery lata - tak, by krakowianie mogli pojechać 3,5-kilometrowym odcinkiem nowej drogi przyspieszonego ruchu już w 2020 roku.

Budowa Trasy Łagiewnickiej rozpoczyna realizację trzeciej obwodnicy Krakowa po stronie zachodniej. W następnej kolejności, ok. 2020 roku powinna rozpocząć się realizacja Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Trzecia obwodnica jest konieczna, by uspokoić ruch samochodowy w Śródmieściu, szczególnie na al. Trzech Wieszczów, Salwatorze i Krowodrzy.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: