Obwodnica Opoczna zamknięta do 19 sierpnia
Obwodnica Opoczna w ciągu drogi krajowej nr 12 zostanie zamknięta. Utrudnienia potrwają do 19 sierpnia. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Opoczna ponownie będzie zamknięta, a ruch poprowadzony przez centrum miasta. Zmiany są konieczne z uwagi na remont Centralnej Magistrali Kolejowej.

Obwodnica Opoczna to oddany w styczniu 2012 r. odcinek drogi krajowej nr 12, który omija miasto od południowej strony. Obwodnica ma około 7,8 km długości i daje możliwość wyprowadzenia z ciasnego centrum Opoczna ruchu tranzytowego i części ruchu osobowego. Od najbliższej środy, 24 lipca, możliwości tej znowu nie będzie. Rusza bowiem kolejny etap remontu Centralnej Magistrali Kolejowej, którego inwestorem są PKP PLK.

- W najbliższą środę, w godzinach przedpołudniowych otwarte zostaną dla samochodów 2 pasy ruchu na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Jednocześnie zostanie zamknięta obwodnica Opoczna, co oznacza, że cały ruch będzie się odbywał przez centrum miasta – poinformował łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ten etap prac, zgodnie z zapowiedziami inwestora, ma trwać do 19 sierpnia.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

mieszkaniec
2019-07-30 12:35
Zapchana jedna ulica przechodząca przez ścisłe centrum, czy w Opocznie nie ma władz które by rozkorkowały miasto? budować drogę wzdłuż istniejącej obwodnicy żeby rozkorkować piotrkowską !!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: