Obwodnica Ostrołęki powstanie po 2022 roku
Jest zielone światło do rozpoczęcia prac przygotowawczych dla budowy obwodnicy Ostrołęki. Po nich będzie mogła ruszyć budowa. Zdjęcia: GDDKIA

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przygotowawcze dla obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 61. Potrwają one do 2022 roku, potem będą mogły rozpocząć się prace projektowe i budowlane. Obwodnica będzie 12 kilometrowym odcinkiem drogi w przekroju 2+1.

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji sześć zadań polegających na rozpoczęciu bądź kontynuacji prac przygotowawczych. Oznacza to, że są zapewnione fundusze na ich przygotowanie. Wśród nich znalazła się obwodnica Ostrołęki, dzięki której poprawią się warunki podróżowania, płynności i bezpieczeństwa ruchu. Odetchną mieszkańcy Ostrołęki, bo obwodnica wyprowadzi uciążliwy tranzyt poza granice miasta.

- Program inwestycji dotyczy procesu przygotowawczego. Zakres tych prac obejmuje opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, materiałów do decyzji środowiskowej oraz wykonanie badań archeologicznych rozpoznawczych (powierzchniowych i sondażowych). Prace przygotowawcze będą prowadzone w latach 2018–2022 – poinformował resort infrastruktury.

Jednym z analizowanych wariantów trasy będzie przebieg północny, który połączyłby drogi krajowe nr 53 i 61. Jest to wariant droższy ale on popierany przez lokalne władze samorządowe i przedsiębiorców.

Zakres inwestycji obejmuje budowę dostosowanej do nośności 115 kN/oś drogi klasy GP o długości 12 km i przekroju 2+1. W ramach zadania powstaną drogi dla obsługi przyległego terenu, obiekty inżynierskie, obwodnica zostanie wyposażona urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska. Zakres prac obejmuje także budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

go
2018-08-09 11:33
Nie będzie żadnej obwodnicy, ostrołęcki PiS wypuścił następną sieczkę przedwyborczą. Oni dróg w mieście nie umieją zbudować, a co dopiero obwodnicę.
Monter
2018-08-08 23:55
Tylko 2x2 ! Taka jest projektowana obwodnica Pułtuska. W 2009 w Pułtusku też miało być 2+1. Po blisko 10 latach i przy obecnym natężeniu ruchu średnio ok 18 tys pojazdów na dobę brany jest od uwagę tylko 2x2 ! Na taką obwodnicę zasługuje też Ostrołęka.
Palladyn
2018-08-08 22:03
Czemu nie 2x2?!
Druid
2018-08-08 21:27
Znowu 2+1 Taka pseudo trasa jest tak bezpieczna jak przejazd na rondzie w lewą stronę.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: