1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Obwodnica Rusinowa na DK22 powstanie za trzy lata

Obwodnica Rusinowa na DK22 powstanie za trzy lata

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-31
Obwodnica Rusinowa na DK22 powstanie za trzy lata
Będzie umowa na obwodnicę Rusinowa. To cześć zmian na DK22. Zdjęcia: GDDKIA
Budimex złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Rusinowa w ciągu drogi krajowej DK22. Realizacja trasy o długości 4,5 km w formule projektuj i buduj potrwa około trzy lata. To jedna z dziewięciu obwodnic jakie mają powstać w woj. zachodniopomorskim, w ramach programu budowy 100 obwodnic.

Koniec budowy obwodnicy Rusinowa w 2027 r.

- Najkorzystniejszą spośród pięciu złożonych ofert na realizację obwodnicy Rusinowa w ciągu DK22 jest oferta firmy Budimex o wartości 54,98 mln zł. Pozostali oferenci mają 10 dni (red. od 28 maja) na ewentualne odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej od wyboru oferty najkorzystniejszej – poinformował szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Rusinowa będzie 4,5 kilometrowym odcinkiem drogi krajowej nr 22. Inwestycja zakłada budowę jednojezdniowej drogi klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego), która ominie miejscowość od wschodu.

W ciągu trasy powstanie wiadukt nad drogą gminną oraz przepust dla małych zwierząt. Zadanie przewiduje także budowę odwodnienia drogi z trzema zbiornikami retencyjno-infiltracyjnymi. Na odcinku od strony północnej do ronda z DW179 powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która będzie kontynuacją ścieżki wzdłuż DK22 przewidzianej do realizacji w ramach przebudowy DK22. Skrzyżowania z drogami będą zrealizowane jako ronda.

Zachodniopomorskie zamieni się w wielki plac budowy. Są umowy na dwa odcinki S10 Szczecin – Piła

Przebieg obwodnicy Rusinowa

Obwodnica Rusinowa rozpocznie się, patrząc od strony Człopy, za skrzyżowaniem z drogami do Tuczna i Trzcianki. Za terenami leśnymi powstanie rondo, dalej obwodnica odejdzie od obecnego przebiegu DK22 w stronę wschodnią. Trasa będzie biegła po polach na wschód od Rusinowa. Kolejne rondo zaplanowano na przecięciu z DW179. W rejonie wejścia DK22 w obszar leśny na północ od Rusinowa obwodnica wejdzie w obecny przebieg DK22 i zakończy się po około 500 metrach.

Mapa obwodnicy Rusninowa

Mapa obwodnicy Rusinowa w ciągu DK22

Mapa: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22