• Facebook - conadrogach
Obwodnica śródmiejska Wyszkowa już wkrótce
III i IV etap obwodnicy śródmiejskiej Wyszkowa będzie realizowany przy wsparciu funduszy unijnych. Trasa o długości 1,8 km połączy drogę ekspresową S8 z drogą krajową Strzelno–Siemiatycze.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Wyszkowa. Ponad 18 mln zł z funduszy unijnych trafi na budowę kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej. Wszystkie prace będą kosztowały prawie 32 mln zł. Inwestycja obejmie realizację III i IV etapu budowy obwodnicy Wyszkowa.

Przewidziana do realizacji obwodnica Wyszkowa rozpoczyna się w dzielnicy przemysłowej miasta, tuż za skrzyżowaniem ul. Leśnej z II etapem obwodnicy, i przecina linię kolejową Warszawa–Ostrołęka. Dalej trasa przetnie drogę powiatową i zakończy się na ul. Białostockiej oraz drodze gminnej Brańszczyka. Trasa o długości 1,8 km bezpośrednio połączy drogę ekspresową S8 z drogą krajową nr 62 Strzelno–Siemiatycze.

W ramach zadania przewidziane jest wykonanie nawierzchni jezdni, skrzyżowania, wiaduktu i kanalizacji deszczowej. Wykonawca przebuduje również sieć wodociągową, gazową, ciepłowniczą i elektroenergetyczną. Powstaną elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, m.in. zatoki przystankowe, chodniki, zjazdy czy ekrany akustyczne. Na ulicach pojawi się nowe oświetlenie.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

monter
2017-08-15 20:35
Do realizacji obwodnicy północnej (obejście miasta DK62 do S8) doczekać się nie można było, więc miastu udało się wyrwać zewnętrzne środki na obwodnicę śródmiejską. Takie rozwiązanie na pewno odciąży część miasta w oczekiwaniu na obejście miasta od północy. Tylko do 2025 roku takich planów jak dotychczas GDDKiA nie ma.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: