Od 1 lipca aplikacją zapłacisz za przejazd autostradą A1
System automatycznego poboru opłat bez biletów i bez dokonywania płatności na bramkach ma autostradzie A1 Gdańsk - Toruń. Zdjęcia: AmberOne Autostrada A1

Od 1 lipca zostanie wprowadzony system automatycznych płatności na trasie autostrady A1 Rusocin – Nowa Wieś (w obu kierunkach). Pobierania biletów i tradycyjnych płatności unikną kierowcy z zainstalowaną aplikacją Autopay.

Jeżeli chcemy sprawnie ominąć bramki poboru opłat na należy pobrać aplikację Autopay. Podać kategorię pojazdu, numer rejestracyjny i dodać kartę płatniczą oraz co ważne korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGo.

Mając zainstalowaną aplikację Autopay zatrzymamy się wyłącznie na kilka sekund, które są potrzebne, do identyfikacji i automatycznego pobrania należnej opłaty. Po tych czynnościach bramka autostradowa zostanie otwarta. Odpowiednia kwota zostanie automatycznie pobrana z konta użytkownika w momencie zjazdu z autostrady. Zjeżdżając z autostrady A1 również należy kierować się do bramki AmberGo, znajdują się one w Rusocinie i w Nowej Wsi.

Jak na razie Autopay usprawni przejazd tylko na A1 na trasie Toruń – Gdańsk, ale prowadzone są prace nad jego rozszerzeniem – również na pozostałe autostrady w Polsce. Aplikacja wpisuje się w nowy system automatycznego poboru opłat AmberGo, który ruszył 4 lipca ubiegłego roku.

Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności online i offline, stworzony przez Blue Media – spółkę technologiczną, która już od 1999 r. wdraża kolejne innowacyjne rozwiązania w obszarze usług płatniczych i finansów.

AmberOne Autostrada A1 zaczyna się w Rusocinie koło Pruszcza Gdańskiego na południe od Gdańska, a kończy w Czerniewicach. Ten 152-kilometrowy odcinek jest najbardziej na północ wysuniętym fragmentem Autostrady A1, której korytarz z Torunia biegnie dalej przez Łódź i Częstochowę w kierunku południowym, aż do granicy państwa w Gorzyczkach.

 

Autostrada A1, czyli europejska droga E75, jest częścią Trans-Europejskiego Korytarza Transportowego Północ – Południe łączącego kraje skandynawskie z krajami leżącymi nad Morzem Śródziemnym. Korytarz biegnie od Morza Bałtyckiego przez terytorium Czech i Słowacji, aż do Austrii i stanowi nowoczesne połączenie komunikacyjne pomiędzy Gdańskiem a Wiedniem.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

poznaniak
2019-06-05 19:47
Proszę o informacje - co z fakturą za ten przejazd?
Jotgie
2019-06-05 18:43
Dokładnie. Albo sam sobie wbijam, że za chwilę będę jechał tym a tym odcinkiem, płacę a system sobie zdalnie tylko sprawdza (na podstawie tablic rej.) , czy przejazd został opłacony. Albo wręcz odczytuje rejestrację i potrąca środki wcześniej zgromadzone w specjalnej zaakceptowanej przez kierowcę aplikacji. Po co się zatrzymywać?!
Bartek
2019-06-05 11:20
to samo zrobiłaby winieta (albo "nalepka na szybę") tylko że jeszcze prościej - przypisujemy winietę do pojazdu (i jego kategorii) oraz karty kredytowej (wraz ze zgodą na potrącanie środków) i za każdym przejazdem przez bramki wjazd-wyjazd byłby notowany - ergo, ile kilometrów, jakim odcinkiem, jakim typem pojazdu... Tylko że to działałoby jeszcze szybciej niż Aplikacja - i mołgłoby tak być na każdej polskiej austradzie :)

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: