Od 4 sierpnia prace na autostradzie A4 w Katowicach
Wymiana urządzeń dylatacyjnych na wiaduktach w ciągu A4 w Katowicach potrwa do końca października br. Zdjęcia: GDDKiA

4 sierpnia br.(czwartek) ruszył remont dylatacji na wiaduktach w ciągu autostrady A4 nad ul. Trzy Stawy w km 339+910 i nad ul. Pułaskiego, w km 339+375 w Katowicach (jezdnia prawa, na relacji Katowice-Kraków).

Prowadzone prace oznaczają utrudnienia dla kierowców na jednym z najważniejszych dla regionu odcinku autostrady A4, w Katowicach. Konieczne jest zamknięcie jednej z jezdni i skierowania ruchu na przeciwległą jezdnię. Roboty przy sprzyjających warunkach pogodowych, potrwają do końca października.

Utrudnienia na autostradzie A4 w Katowicach

Remont katowickiej autostrady A4 podzielono na dwie części.

W pierwszej fazie remontu, od czwartku 4 sierpnia, wykonywane będą dwa nowo projektowane przejazdy awaryjne, tzw. przewiązki, w km: 339+250 oraz 340+000, aby prowadzić ruch podczas zamknięcia wiaduktów. Czas wykonywania tej części remontu potrwa do końca przyszłego tygodnia, tj. do 13 sierpnia. Podczas tych prac przewiduje się wyłączenie z ruchu lewych pasów autostrady.

W drugiej fazie, w planach od 17 sierpnia, zamknięty dla ruchu zostanie wiadukt nad ul. Trzy Stawy i nad ul. Pułaskiego. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Podczas zamknięcia wiaduktów, kierujący się w kierunku Krakowa, będą mogli jechać dwoma pasami. Kierowcy poruszający się autostradą A4 z Krakowa w kierunku Katowic, będą mieli do dyspozycji jeden pas. Oba kierunki ruchu zostaną rozdzielone barierami metalowymi typu lekkiego. Na tymczasowej jezdni dwukierunkowej wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h w linii prostej oraz 60 km/h bezpośrednio przed wjazdem lub zjazdem przez przejazd awaryjny. Dodatkowo na całej długości organizacji ruchu na czas robót, na pasach ruchu w kierunku Krakowa, obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Zmieni się poprowadzenie kierunku do Sosnowca i Częstochowy od strony Wrocławia.

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: