Od września duże zmiany na A2 autostradowej obwodnicy Poznania
Rozbudowa obwodnicy Poznania - od września zmieniła się organizacja ruchu. Zdjęcia: AWSA

Wraz z początkiem września ruszył kolejny etap rozbudowy autostrady A2 – obwodnicy Poznania. Od czwartku, 5 września cały ruch na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny został przeniesiony na jezdnię południową, prowadzącą w kierunku Warszawy. Natomiast w piątek, 6 września zmieniła się organizacja ruchu na odcinku między węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki. W tym miejscu kierowcy będą poruszają się na jezdni północnej i południowej dwoma pasami w obu kierunkach.

Od 5 września na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny obowiązuje nowa organizacja ruchu. Cały ruch pojazdów został przeniesiony na jezdnię południową. Kierowcy mają do dyspozycji 4 pasy: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu kierunkach nie ma pasa awaryjnego, a pojazdy ciężarowe i autobusy obowiązuje zakaz ruchu lewym pasem.

- Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę, jeśli zamierzają skorzystać na tym odcinku ze zjazdów i wjazdów na autostradową obwodnicę Poznania. Jadąc od strony Świecka będzie można zjechać na węźle Poznań Luboń, zamknięty jednak zostanie wjazd z Poznania i Lubonia na autostradę A2 w kierunku Warszawy. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez węzeł Poznań Komorniki. Zamykamy również wjazd prowadzący z Poznania w kierunku Świecka na węźle Poznań Krzesiny. Dojazd będzie możliwy wyznaczonym objazdem przez pozostałe łącznice na tym węźle. Stawiamy znaki, które pomogą kierowcom szybko zorientować się w sytuacji – mówi Marcin Szczepański, kierownik budowy Strabag Polska Sp. z o.o.

Schemat Tymczasowej Organizacji Ruchu obowiązujący od 5 września na odcinku autostrady A2 Poznań Luboń - Poznań Krzesiny:

Tak jeżzimy od września na A2 Poznań Luboń - Krzesiny

 

Od piątku, wprowadzono również zmiany na odcinku A2 Poznań Zachód - Poznań Komorniki. Pojazdy jadące w kierunku Świecka, poruszają się jezdnią północną po pasie wolnym i środkowym. Pojazdy jadące w kierunku Warszawy korzystają z jezdni południowej również po pasie wolnym i środkowym. W obu kierunkach, pomiędzy węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki dostępne są pasy awaryjne.

Schemat Tymczasowej Organizacji Ruchu obowiązujący od 6 września na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki:

Ruch na obwodnicy Poznania - autostrada A2 Poznań Zachód - Komorniki

 

Przypominamy, że na odcinku autostrady A2 Poznań Komorniki – Poznań Luboń drogowcy zakończyli już prace związane z poszerzeniem jezdni w obu kierunkach o trzeci pas ruchu. Pas ten jest wygrodzony i udostępniony jedynie dla pojazdów budowy co oznacza, że wszystkich pozostałych kierowców aut osobowych, ciężarowych i autobusów obowiązuje zakaz poruszania się wybudowanych i zamkniętym dla ruchu trzecim pasem.

 

Przypomnijmy, dobudowa nowego pasa na A2 Autostradowej Obwodnicy Poznania ruszyła w marcu tego roku. Zakończenie inwestycji, wraz z całą towarzyszącą jej infrastrukturą planowane jest na czerwiec 2020. Wtedy kierowcy będą mieli do dyspozycji nowoczesną, trzypasmową obwodnicę.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: