Od września układanie ostatniej warstwy na S7 w Skarżysku Kamiennej
Podbudowa bitumiczna i warstwa wiążąca nawierzchni na fragmentach budowanej drogi S7 w okolicy Skarżysko Kamienna. Jest szansa, że pojedziemy w tym roku. Zdjęcia: GDDKIA

Coraz bliżej końca budowy drogi ekspresowej S7 Skarżysko Kamienna – granica z woj. mazowieckim. Obecnie budowana jest nawierzchnia przyszłej ekspresówki. We wrześniu mają ruszyć prace przy jej ostatniej warstwie.

Na fragmentach budowanej S7 o łącznej długości blisko 5 km jest już gotowa podbudowa bitumiczna i warstwa wiążąca nawierzchni. Od września planowane jest układanie ostatniej warstwy ścieralnej SMA.

Przypominamy, że na przełomie sierpnia i września planowane jest przełożenie ruchu na jedną jezdnię obiektu PZ1 w celu wykonania połączenia istniejącego szydłowieckiego odcinka S7 z budowanym skarżyskim. 

Wykonawcą odcinka S7 Skarżysko Kamienna - granica z woj. mazowieckim jest Budimex S.A. Zgodnie z umową zakończenie budowy skarżyskiego odcinka drogi ekspresowej S7 to maj 2020 roku. Pogoda sprzyja wykonawcy, więc wiele wskazuje na to, że kierowcy pojadą nową trasą pod koniec tego roku.

 

Budowa drogi ekspresowej S7

To juz ostatnie prace przy nawierzchni drogi ekspresowej S7 Skarżysko Kamienna - granica woj. mazowieckiego. Zdjecia: lipiec 2019 r., GDDKIA

Nowy odcinek o długości 7,6 km połączy wybudowany w tym roku fragment drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z istniejącym węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Nowa droga będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej trasy.

S7 Gdańsk – Warszawa: GDDKIA otwiera worek z przetargami na S7 Płońsk - Czosnów

Po zakończeniu budowy skarżyskiego odcinka drogi ekspresowej S7 zniknie ostatnie jednojezdniowe wąskie gardło między granicą Małopolska/Świętokrzyskie a Warszawą. Nieprzerwanie na 200 km droga S7 będzie miała pełne parametry trasy ekspresowej.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2019-08-04 16:53
kon- ma rację. Bo w artykule jest mowa o tym, że zniknie ostatnie jednojezdniowe skarżyskie wąskie gardło na odcinku: granica woj.mazowieckiego ze świętokrzyskim do Warszawy i odcinek ten na 200 km będzie miał parametry drogi ekspresowej (co nie jest prawdą). Natomiast prawdą jest, że DK7 od W-wy do Grójca jeszcze nie jest drogą ekspresową. Będzie, ale dopiero po zbudowaniu tego odcinka jako S7 o parametrach drogi ekspresowej.
jaromlody
2019-08-04 11:02
kon nie do końca masz rację. Przeczytaj jeszcze raz dokładniej to co autor napisał. Od granicy świętokrzyskie/małopolskie do Warszawy czyli odcinek S7 od Moczydła do Głuchowa będzie miał prawie 200km ciągłości o parametrze S
kon
2019-08-01 20:35
ehh, ale od wawy do grójca nie ma eskresowej tylko główna przyśpieszona 2x2. wiec panie autorze znów plama.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: