Odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia przez Wysoką wypadł z budżetu
Budżet woj. dolnośląskiego na 2019 r. obejmuje jedynie budowę odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia od ronda w Żernikach do ul. Grota-Roweckiego. Na odcinek biegnący przez Wysoką nie ma pieniędzy.

Na projekty drogowe i kolejowe zarząd województwa dolnośląskiego chce przeznaczyć przeszło 721 mln złotych. Wśród najważniejszych zadań drogowych w tym obszarze będą między innymi modernizacje dróg wojewódzkich, kontynuacja budowy obwodnic dolnośląskich miast w tym Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jednak pieniądze zabezpieczono tylko na jej północny odcinek. Na oprotestowany fragment południowy przez Wysoką nie ma ani złotówki.

- W ramach budżetu przeznaczonego na infrastrukturę będziemy kontynuować modernizację dróg oraz budowę obwodnic. Ważną inwestycją, która będzie realizowana w przyszłym roku będzie też północny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Ponadto planujemy rozbudowę sieci połączeń Kolei Dolnośląskich i komunikacji autobusowej – mówił Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

 

Na budowę północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia zarezerwowano kwotę ponad 87 mln zł. Jednak brak w przyszłorocznym budżecie województwa środków na budowę południowego odcinka obwodnicy przez Wysoką. Władze sejmiku dolnośląskiego tłumaczą, że dla tego odcinka nadal nie ma wydanej decyzji środowiskowej. Zakładają też, że po jej wydaniu same procedury przetargowe potrwają rok, dlatego fundusze na inwestycję zarezerwują w kolejnych latach.

 

W 2019 r powinna ruszyć budowa południowej części obwodnicy. Chodzi o 2,5 km odcinek od ronda w Żernikach do ul. Grota-Roweckiego, który miał być gotowy jesienią 2020 roku. Niestety nadal nie wyłoniono wykonawcy prac. Obecnie zainteresowani wykonawcy do 15 stycznia mają czas na składanie ofert.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Sceptyk
2019-01-20 03:18
Miejsce bylo zostawione, ale WSDiK wycofał się z tej lokalizacji, by po częściowym zabudowania korytarza urząd raz kolejny zmienił zdanie i próbuje wcisnąć drogę 20 metrów od szkoły (840 uczniów) i domów mieszkalnych.Paranoja. Obwodnice wszystkich większych miast to drogi ekspresowe z dwoma pasmami ruchu w każdym kierunku z zachowaniem możliwości dobudowania trzeciego pasma. W Wysokiej nie ma miejsca na drugi pas, to zakorkuje całość obwodnicy. Obok wsi (4000 mieszkańców) na polach miejsca jest dość, ale właściciel nielegalnie zbudował staw i ściągnął tam chronione motyle, a dla RDOŚ ważniejsze są motyle niź zdrowie ludzi. Sceptyk
Szym
2018-12-27 11:58
Przeciez tam jest miejsce specjalnie zostawione na ta droge. Chory kraj.
kon
2018-12-22 09:11
od lat bylo wiadomo ze tam ma isc obwodnica a teraz placz mieszkanców ze buduja.. masakra..chcieli taniej to maja droge kolo domow.
fffff
2018-12-22 01:13
Nie może ktoś tych z wysokiej pociągnąć do odpowiedzialnosci? kupili za grosze domy obok których była planowana drga. Nie moze sięktoś za to wziać? Ludzie maja dość korków.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: