1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Odcinkowy pomiar prędkości na A2 obwodnicy Poznania po pierwszych miesiącach

Odcinkowy pomiar prędkości na A2 obwodnicy Poznania po pierwszych miesiącach

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-10
Odcinkowy pomiar prędkości na A2 obwodnicy Poznania po pierwszych miesiącach
Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A2 - obwodnicy Poznania. Zdjęcia: AWSA
W lutym 2024 roku odcinkowy pomiar prędkości został zamontowany na autostradowej obwodnicy Poznania, A2 między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny. Jak ocenia koncesjonariusz, już po pierwszym miesiącu działania widoczny był jego pozytywny wpływ.

Fragment A2 - obwodnica Poznania jest najbardziej obciążonym ruchem odcinkiem Autostrady Wielkopolskiej oraz jednym z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce, ze średnim dobowym ruchem pojazdów na poziomie 90 tysięcy.

Koncesjonariusz A2 Świecko – Nowy Tomyśl – Konin widzi olbrzymie zalety wprowadzenia tego systemu na obwodnicy Poznania. Podkreśla, że już po pierwszym miesiącu funkcjonowania systemu zmniejszyła się średnia prędkość, z jaką kierowcy pokonywali badany odcinek autostradowej obwodnicy Poznania. Ponad sześciokrotnie spadł również odsetek kierowców samochodów osobowych jadących z nadmierną prędkością (z ponad 30% w 2023 r. do 5 % w lutym 2024 r.).

- Ruch jest płynniejszy, a dzięki temu, że kierowcy lepiej kontrolują prędkość pojazdów, nie ma większych dysproporcji w odległościach między samochodami. To z kolei sprawia, że łatwiej jest się włączyć do ruchu na obwodnicy, a tym samym poprawia się komfort korzystania z tej trasy – zaznaczają przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej SA.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Poznań