Opłaty na autostradzie A1: Teraz za przejazd Gdańsk - Toruń zapłacisz aplikacją
Od lipca zapłacisz aplikacją za przejazd autostradą A1 Gdańsk - Toruń. Zdjęcia: GTC

Wystartował nowy system płatności na koncesyjnym odcinku autostrady A1 Toruń – Gdańsk. AmberGO to system automatycznego poboru opłat na bramkach przy wykorzystaniu aplikacji i systemu kamer. Dzięki niemu kierowcy z aktywnym kontem w systemie AmberGO mogą powoli przejeżdżać przez bramkę bez zatrzymywania się. Ale uwaga, na razie obowiązuje on jedynie na bramkach w Rusocinie i w Nowej Wsi.

Nowy system opłat na autostradzie A1. Aplikacją zapłacisz za odcinek Gdańsk - Toruń

Nowy, automatyczny system poboru opłat ma uprawnić przejazd 152 kilometrową autostradą A1 – bez biletów i bez dokonywania płatności metodą tradycyjną na bramkach wyjazdowych.

- Nowy system nosi nazwę AmberGO. To proste, bezpieczne i szybkie rozwiązanie, które skróci czas uiszczania opłaty, pozwalając zmniejszyć zatory w ruchu w okresie największego natężenia wakacyjnych podróży – informuje AmberOne, biuro prasowe operatora autostrady A1.

Pilotaż systemu opłat za pomocą aplikacji rozpoczął się w lipcu tego roku. W okresie pilotażowym system dostępny jest dla kierowców pojazdów kategorii pierwszej, z polskimi numerami rejestracyjnymi, podróżujących na najdłuższym odcinku autostrady A1 Rusocin – Nowa Wieś w obu kierunkach (bramki oznaczone symbolem AmberGO, obsługujące automatyczną metodę płatności znajdują się w Rusocinie i w Nowej Wsi).

AmberGO to system oparty na automatycznym identyfikowaniu numerów rejestracyjnych za pomocą video oraz mobilnej aplikacji obsługującej płatności: autopay transport. System jest łatwy w obsłudze, wystarczy pobrać na swój telefon aplikację obsługującą płatności: autopay transport, zalogować się podając numer rejestracyjny swojego pojazdu i kartę płatniczą, oraz korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGO.

Co zrobić aby zapłacić aplikacją na bramkach autostradowych A1?

KROK 1. Zainstaluj aplikację autopay transport z poziomu aplikacji AmberOne lub Google Play /App Store.

KROK 2. Załóż konto w aplikacji autopay transport.

KROK 3. Wprowadź dane swojego pojazdu i karty płatniczej

Po zarejestrowaniu się w aplikacji autopay transport, jesteś aktywnym użytkownikiem i możesz korzystać z systemu AmberGO. Wjeżdżając na AmberOne Autostradę A1 kieruj się do bramki oznaczonej symbolem AmberGO. Na tej bramce system zidentyfikuje Twoją rejestrację, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony i automatycznie podniesie szlaban. Zjeżdżaj z autostrady również bramką AmberGO, a opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z karty, którą dodałeś w aplikacji. Mijasz bramki autostradowe bez czekania na płatność – i jedziesz!

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Grzegorz
2018-07-14 21:23
Jechałem wczoraj, to nie działa, jest taka sama kolejka do tej bramki jak do innych.
gosc
2018-07-12 23:02
1. lepiej byłoby przedpłacić 2. a co z fakturą? - jakieś to niedopracowane
Janusz
2018-07-12 06:52
Wszystkie te systemy są jakieś... nie dzisiejsze. Bo nie bardzo rozumiem, dlaczego nie mogę przejazdu np. przedpłacić a było by to sprawdzane z tablic rejestracyjnych lub obciążyć po przejeździe? A bramki i inne systemy tylko dla samochodów "obcych"? Ja wiem, obawy, by ktoś się "nie prześlizgnął", no ale w sklepach też zdarzają się nie wykryte kradzieże.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: