• Facebook - conadrogach
Opłaty na autostradzie A4: Od 2016 roku KartA4 zamiast abonamentów
Opłaty na autostradzie A4 Kraków - Katowice. Od stycznia 2016 r. zamiast abonamentów KartA4. Zdjęcia: Stalexport Autostrada Małopolska.

Sprzedaż abonamentów na przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków prowadzona będzie tylko do końca 2015 roku, później zostaną one zastąpione zbliżeniowymi kartami chipowymi – KartA4, których sprzedaż rozpocznie się 4 stycznia 2016 r.

- KartA4 pozwoli na wygodne, szybkie i bezgotówkowe dokonywanie płatności za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków na wszystkich bramkach autostradowych. Uprawnienia do przejazdów autostradą zapisywane będą na koncie Klienta w postaci impulsów przypisanych do karty. Jeden impuls pozwoli na przejazd przez jeden Plac Poboru Opłat: w Mysłowicach lub w Balicach. Impulsy, sprzedawane w pakietach, można będzie w dowolnym momencie dokupić, czyli doładować daną kartę (informacja o pakietach impulsów poniżej) – wyjaśnia koncesjonariusz autostrady A4 Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Będą cztery rodzaje kart: dla pojazdów kat. 1 (samochody osobowe), osobno dla pojazdów kat. 2 i osobno dla pojazdów kat. 3 oraz dla pojazdów kat. 4. Przypomnijmy, dotychczas dla pojazdów kat. 2 i 3 sprzedawany był jeden rodzaj abonamentów.

  • KartA4 dla pojazdów kategorii 1: liczba impulsów w pakiecie – 50, rabat: 5%, wartość: 475 zł brutto
  • KartA4 dla pojazdów kategorii 2: liczba impulsów w pakiecie – 25, wartość: 412,50 zł brutto
  • KartA4 dla pojazdów kategorii 3: liczba impulsów w pakiecie – 25, wartość: 412,50 zł brutto
  • KartA4 dla pojazdów kategorii 4: liczba impulsów w pakiecie – 25, wartość: 662,50 zł brutto

 


- Karty wraz z impulsami można będzie zakupić on-line w serwisie internetowym www.karta4.pl (od 4 stycznia 2016 r.) po uprzedniej rejestracji lub w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach. Wspomniane wyżej konto Klienta w serwisie www.karta4.pl pozwoli na zakup doładowania dla poszczególnych kart, uzyskanie informacji o zakupionych kartach i zrealizowanych transakcjach oraz przejazdach. Ponadto w serwisie będą znajdować się informacje o liczbie posiadanych impulsów i ich wartości nominalnej (przed rabatem), terminie ważności poszczególnych pakietów impulsów. Konto umożliwi także samodzielne zablokowanie karty np. w przypadku jej zgubienia lub kradzieży – informuje koncesjonariusz A4 Katowice – Kraków.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: