Opolskie: Pod koniec 2021 r. ominiemy Niemodlin obwodnicą
Ruszyły prace na obwodnicy Niemodlina w woj. opolskim. Trwa odhumusowanie terenu. Obwodnicą pojedziemy pod koniec 2021 r. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszyły prace na obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46. Cała inwestycja wyniesie prawie 300 mln zł, z czego budowa ponad 264 mln. W efekcie powstanie 11,5 kilometrowa trasa, która uwolni miasto od uciążliwego tranzytu, a kierowcom zapewni komfortową podróż i skrócenie jej czasu.

Plac budowy obwodnicy Niemodlina przekazano wykonawcy (konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe S.A. i Himmel i Papesch) w II połowie lipca br. W minionym tygodniu pojawił się ciężki sprzęt i zaczęło się odhumusowanie terenu. Kontraktowy termin oddania obwodnicy do ruchu to koniec 2021 roku.

Obwodnica Niemodlina będzie miała długość ok. 11,5 km i ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie. Rozpocznie się przed Brzęczkowicami i wepnie się do obecnego przebiegu DK46 tuż przed autostradą A4 i węzłem Opole Zachód. Na początkowym, blisko 5-kilometrowym odcinku, będzie to droga z układem pasów 2+1, a przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Na trasie drogi, o klasie technicznej GP, powstaną dwa węzły drogowe (Niemodlin i Sosnówka) oraz 18 obiektów inżynierskich. Największym z nich będzie most nad rzeką Ścinawą o długości 296 m.

 

Mapa przebiegu obwodnicy Niemodlina w ciągu DK46

Mapa przebiegu obwodnicy Niemodlina w ciągu DK46. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Niemodlina poprawi przepustowość miejskich ulic i płynność ruchu lokalnego poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza obszar miasta. Usprawni dojazd do autostrady A4 i podróżowanie drogą krajową nr 46 Kłodzko – Nysa – Niemodlin – Opole – Częstochowa – Szczekociny, która łączy województwo dolnośląskie, opolskie i śląskie.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: