1. Strona główna
  2. obwodnica Niemodlina

Obwodnica Niemodlina

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2017-11-08
Obwodnica Niemodlina
Obwodnica Niemodlina na DK46 powinna być gotowa pod koniec 2021 roku.
Obwodnica Niemodlina to prawie 11,5 kilometrowy odcinek nowego przebiegu drogi krajowej nr 46 w województwie opolskim. Obwodnica ominie miasto od południowego-wschodu i ułatwi dojazd do autostrady A4. Jej budowa powinna zakończyć się w IV kwartale 2021 roku.

Obwodnica Niemodlina realizowana w systemie „Projektuj i Buduj” przewidziana jest na lata 2018-2021. Wykonawcą  trasy jest konsorcjum firm  Mota-Engil Central Europe S.A. i Himmel i Papesch. Prace projektowe uwieńczyło wydanie decyzji ZRID na jej budowę w lipcu 2019 r. Roboty budowlane przewidziane są do IV kwartału 2021 r. 

W ramach inwestycji powstanie 11,49 km odcinek drogi krajowej nr 46 oraz:

  • estakady - 1 szt. (nad rz. Ścinawa Niemodlińska oraz stawami)
  • mosty – 1 szt. (nad kanałem Wydrowickim)
  • wiadukty – 7 szt.,
  • węzły – 2 szt. (węzeł „NIEMODLIN”, węzeł „SOSNÓWKA”)

Droga krajowa przechodząca przez centrum Niemodlina - stan przed budową obwodnicy. Zdjecia: Radosław Pierzga, OUW

Droga krajowa nr 46 w Niemodlinie

 

Budowa nowego odcinka DK46 - obwodnicy Niemodlina z dala od terenów zabudowanych zapewni komfort ruchu tranzytowego i w znaczny sposób skróci czas podróżujących na kierunku Polska – Czechy oraz Opole – Kłodzko.

Obwodnica Niemodlina będzie częścią drogi krajowej nr 46 Kłodzko – Nysa – Niemodlin – Opole – Częstochowa – Szczekociny, która łączy województwo dolnośląskie, opolskie i śląskie. Trasa obwodnicy rozpocznie się przed Brzęczkowicami i dołączy się do obecnego przebiegu DK46 w okolicach Sosnówki, tuż przed autostradą A4 i węzłem Opole Zachód. Na początkowym, blisko 5-kilometrowym odcinku, będzie to droga z układem pasów 2+1, a przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni.

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Niemodlina":

droga krajowa 46 Niemodlin (woj. opolskie) opolskie
obwodnica Częstochowy obwodnica Kłodzka obwodnica Nysy obwodnica Czarnowąs obwodnica Kędzierzyna Koźla obwodnica Kluczborka obwodnica Nakła obwodnica Olesna obwodnica Opola
POPULARNE W CONADROGACH.PL