Ostatni odcinek obwodnicy Płocka w budowie
Powstaje obwodnica Płocka: I etap zakończony, II w budowie, a III odcinek właśnie rusza. Z nowej trasy skorzystamy w połowie 2018 r.

- Zaczynamy kończyć obwodnicę Płocka – informuje płocki magistrat. Władze Płocka podpisały umowę z firmą PORR S.A. na budowę trzeciego odcinka obwodnicy od ul. Bielskiej do Długiej. Z nowej trasy kierowcy powinni skorzystać w połowie 2018 r.

Odcinek od ul. Bielskiej do Długiej jest ostatnim, III etapem obwodnicy Płocka. Kilka lat temu powstał pierwszy etap tej trasy. Drugi odcinek obwodnicy, między ul. Otolińską i Bielską jest obecnie w budowie. II odcinek obwodnicy realizowany przez firmę Skanska zakończy się na węźle „Bielska”. Będą to dwa wiadukty – kolejowy i drogowy. Obwodnica zostanie przeprowadzona pod nimi.

PORR, wykonawca III etapu, będzie tę drogę „prowadził” dalej, aż do ul. Długiej. Długość tej trasy przekracza nieco 2 km, ale łącznie – wraz z drogami serwisowymi i technologicznymi – powstanie tu 5,3 km dróg. Na tym odcinku obwodnicy powstaną cztery obiekty inżynieryjne. Będą to trzy mosty:

- nad dopływem Brzeźnicy: dwuprzęsłowy o długości 91,4 m

- nad samą rzeką Brzeźnicą: dwuprzęsłowy o długości 60,4 m

- oraz w ciągu nowej ul. Przemysłowej, nad rzeką Brzeźnicą czteroprzęsłowy o długości 113 m.

A także – dwupoziomowy węzeł „Trzepowo”: wiadukt – skrzyżowanie obwodnicy z nową ul. Przemysłową.

- Będzie to duża inwestycja za 46 mln zł, z czego ponad 36 mln stanowi dofinansowanie z UE – informuje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. - Już w tym roku chcemy wydać 20 mln zł, a całą inwestycję zakończyć 30 czerwca 2018 roku.

Po zakończeniu budowy obwodnicy cały ruch ciężkich pojazdów, obsługujących przemysłowy Kostrogaj i działające tu hurtownie oraz centra logistyczne będzie kierował się bezpośrednio na obwodnicę. Nowa trasa odciąży również centrum Płocka. Po zakończeniu tego przedsięwzięcia czas przejazdu z ronda im. Wojska Polskiego do skrzyżowania ul. Długiej z Łukasiewicza (powstanie tam turborondo jak na skrzyżowaniu Dobrzyńskiej z Gałczyńskiego) wyniesie zaledwie 8,5 minuty – zaznaczają przedstawiciele UM Płock.

Dzięki tej drodze powstanie nie tylko nowy kręgosłup komunikacyjny miasta, dojazd do kombinatu, powstanie również połączenie z przemysłowym Kostrogajem oraz powstanie możliwość wykonania dojazdu do terenów inwestycyjnych na Trzepowie.

Prezydent Płocka przypomniał, że podpisanie umowy na budowę trzeciego odcinka obwodnicy to ciąg dalszy dobrych wiadomości, bo dzień wcześniej podpisał umowę na dofinansowanie unijne przebudowy i remontu ul. Przemysłowej, Kostrogaj oraz Wiadukt. W połowie przyszłego roku ten rejon miasta zmieni się więc całkowicie, zwłaszcza, że Miejski Zarząd Dróg przystępuje również do przebudowy ul. Bielskiej na odcinku od lotniska do powstającego węzła obwodnicy „Bielska” (na skrzyżowaniu Bielskiej z ul. Wiadukt powstanie rondo).

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Twardy
2019-01-11 11:21
Pomimo że to droga krajowa, to obwodnica powstała na koszt mieszkańców Płocka. GDDKiA nie dołożyła ani złotówki !!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: