1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ostatnia warstwa nawierzchni na S7 Moczydło – Miechów. Wiemy kiedy otwarcie

Ostatnia warstwa nawierzchni na S7 Moczydło – Miechów. Wiemy kiedy otwarcie

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-06-02
Ostatnia warstwa nawierzchni na S7 Moczydło – Miechów. Wiemy kiedy otwarcie
Na S7 Moczydło - Miechów rozpoczęło się układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Zdjęcia: GDDKIA
Na odcinku drogi ekspresowej S7 pomiędzy Miechowem a granicą województw małopolskiego i świętokrzyskiego układana jest ostatnia warstwa asfaltu. Wykonawcy pozostaną jeszcze do wykonania prace wykończeniowe. GDDKIA podała termin otwarcia nowego odcinka ekspresowej S7 na północ od Krakowa.

Jeszcze w tym roku zostanie otwarty blisko 19 km odcinek drogi ekspresowej S7 od granicznego Moczydła do Miechowa (woj. małopolskie). Drogowcy poinformowali, że gotowym odcinkiem S7 pojedziemy we wrześniu br. Obecnie układana jest ostatnia warstwa nawierzchni – warstwa ścieralna. Prace prowadzone są na jezdni w kierunku Kielc, na odcinku przy granicy z województwem świętokrzyskim. Zaawansowanie prac wynosi około 90 procent. GDDKIA poinformowała układanie nawierzchni potrwa do drugiej połowy lipca., później prowadzone będą prace wykończeniowe m.in na MOP-ach w Giebułtowie i Tochołowie, ostatnie roboty na estakadach oraz montaż ekranów.

S7 - nowa wylotówka z Warszawy do Krakowa

Stan prac na S7 Moczydło - Michów na koniec maja 2023 r. - zdjęcia

Budowa drogi ekspresowej S7 Moczydło - Michów - finisz prac

Budowa drogi ekspresowej S7 Moczydło - Michów - finisz prac

Zdjęcia: GDDKIA

Umowa na kontynuację projektowania i budowy 18,7 km odcinka S7 od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego (Moczydło) do węzła Miechów podpisana została z firmą Intercor 16 kwietnia 2020 r. Plac budowy został przekazany wykonawcy 23 kwietnia 2020 r.

Droga S7 na odcinku Moczydło – węzeł Miechów będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas. Powstają dwa węzły drogowe - „Książ” i „Miechów”, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych - Giebułtów i Tochołów oraz 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcje przejścia dla zwierząt. Przebudowywane jest istniejąca sieć dróg w zakresie kolizji z drogą ekspresową, a także dodatkowo powstają drogi dojazdowe, obsługujące tereny przyległe do projektowanego pasa drogowego.


Finisz prac na małopolskim odc. S7 przy granicy z woj. świętokrzyskim

Finisz prac na małopolskim odc. S7 przy granicy z woj. świętokrzyskim. Zdjęcia: GDDKIA

Na północ od Krakowa, w realizacji są jeszcze kolejne dwa odcinki, Miechów - Szczepanowice (5,3 km), a także Widoma - Kraków Nowa Huta (18,3 km). Kierowcy korzystają już z położonego pomiędzy nimi 13-kilometrowego odcinka Szczepanowice - Widoma oraz blisko siedmiokilometrowego od Nowej Huty do węzła Kraków Bieżanów na skrzyżowaniu z autostradą A4. W ekspresowym tempie całą blisko 293-kilometrową trasę z Warszawy do Krakowa mamy przejechać przed końcem 2024 r.

Trasa S7 Gdańsk - Rabka-Zdrój – odcinki w przetargach, budowie i użytkowaniu

Odcinki drogi S7 w woj. małopolskim w realizacji i użytkowaniu - mapa drogi S7

Mapa drogi ekspresowej S7 w woj. małopolskim

Mapa drogi ekspresowej S7 w woj. małopolskim. Mapa: GDDKIA

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Miechów