1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Otwarcie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego tuż, tuż

Otwarcie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego tuż, tuż

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-03-26
Otwarcie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego tuż, tuż
Gotowa jezdnia, mosty i wiadukty obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Otwarcie najpóźniej w kwietniu br. Zdjęcia: GDDKIA
Już wkrótce otwarcie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej DK9. To zaledwie ponad 3 kilometrowy odcinek. W planach jest budowa dalszego ciągu obwodnicy aż do połączenia z drogą S7.

Niebawem kierowcy będą mogli pojechać obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego. Wniosek o pozwolenie na użytkowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 został już złożony. Zasadnicze roboty budowlane dobiegły końca, obecnie wykonywane są prace porządkowe.

– Wykonawca złożył już wniosek do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego o wydanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie nowej drogi. Po uzyskaniu decyzji i zakończeniu prac związanych z organizacją ruchu będzie można udostępnić obwodnicę kierowcom – informuje kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKIA: W 2024 roku oddamy 175 km nowych dróg

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego - nowy 3 km odcinek DK9 - zdjecia

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego - nowy 3 km odcinek DK9

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego - nowy 3 km odcinek DK9

Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego ma prawie 3 km długości. Jest drogą jednojezdniową przebiegającą od węzła Brezelia (skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 755) do drogi krajowej nr 9 (wylot z Ostrowca Świętokrzyskiego w kierunku Rzeszowa). Fragment węzła Brezelia, będący częścią obwodnicy, został oddany do użytku w ubiegłym roku. 

Według umowy wszytskie prace powinny zakończyć się 9 kwietnia br. Budowa nowej trasy wyniosła około 53 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum FABE Polska i SP SINE MIDAS STORY.

Krok do umowy na najdroższy odcinek S74

Mapa przebiegu obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9

Mapa przebiegu obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9

Mapa: GDDKIA

Po oddaniu obwodnicy nowy przebieg DK 9 stanowić będą ciągi ulic/dróg:

 • Al. 25-lecia Wolności – klasy Z, od drogi krajowej nr 9 (ul. Zagłoby) do ul. Samsonowicza (obecnie droga gminna);
 • ul. Samsonowicza - klasy Z, od. Al. 25-lecia Wolności do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 755 (węzeł Brezelia”) - obecnie droga gminna;
 • projektowany odcinek drogi „obwodowej” klasy GP- od drogi wojewódzkiej nr 755 (km lokalny 0+000) do skrzyżowania z DK 9 (km lokalny 2+569,36) w km globalnym ok. 72+425.

Jednocześnie istniejące ciągi ulic stanowiące przebieg DK 9 na terenie miasta:

 • odcinek Al. 25-lecia Wolności (od ul. Zagłoby do ul. 3-go Maja);
 • odcinek ul. 3-go Maja (od skrzyżowania z Al. 25-lecia Wolności do ul. Sandomierskiej);
 • ul. Sandomierska (od ul. 3-go Maja do ul Opatowskiej);
 • ul. Opatowska (od ul. Sandomierskiej do granicy miasta) oraz odcinek DK 9 na terenie gminy Bodzechów (do włączenia projektowanej drogi „obwodowej”), będą pozbawione kategorii dróg krajowych

Przypominamy, że w planach jest budowa tzw. dużej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na odcinku Rudka – Jacentów w ciągu DK9. Przebieg 13- kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 9 objęty jest decyzją środowiskową, wydaną 10 lat temu. Zakłada ona m.in. budowę dwóch węzłów drogowych w Rudce i Miłkowie. Realizacja inwestycji wzbudza jednak wiele kontrowersji wśród mieszkańców i przedsiębiorców m.in. ze względu na zmianę trasy z dwujezdniowej na jednojezdniową, a także z powodu zaplanowanych wyburzeń w Chmielowie.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego - nowy 3 km odcinek DK9

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 9 Jak dojadę - Ostrowiec Świętokrzyski