1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Otwarcie węzła Wołomin na S8 – kierowcy czekali na to pięć lat

Otwarcie węzła Wołomin na S8 – kierowcy czekali na to pięć lat

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-11-17
Otwarcie węzła Wołomin na S8 – kierowcy czekali na to pięć lat
S8 obwodnica Marek, węzeł Wołomin, skrzyżowanie z drogą wojewódzką 635. Zdjęcia: GDDKIA
Po pięciu latach oczekiwań drogowcom udało się w końcu otworzyć węzeł Wołomin w ciągu drogi ekspresowej S8 Warszawa - Białystok. W czwartek (17.11.2022 r.) udostępniono do ruchu węzeł łączący się z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 635.

Węzeł Wołomin na obwodnicy Marek w ciągu trasy S8 jest gotowy już od 2017 r. (po oddaniu do ruchu w grudniu 2017 r. drogi ekspresowej S8 Kobyłka – Radzymin), jednak jego otwarcie połączono z budową drogi dojazdowej DW635. Po drodze pojawiło się dużo komplikacji, nieporozumień, doszło nawet do dewastacji węzła. Ostatecznie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych porozumiała się z samorządami i doprowadzono inwestycję do końca. O problemach z węzłem Wołomin pisaliśmy tutaj:

 Droga S8: Kierowcy nadal nie mogą skorzystać z węzła Wołomin

Na mocy ostatniego porozumienia, władze samorządowe uzupełniły zdewastowane elementy węzła Wołomin, a Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie przeprowadził stosowną kontrolę. W efekcie, od dzisiaj, kierowcy mogą korzystać z węzła na S8 łączącego się z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 635.

- GDDKiA wykonała swój zakres prac, natomiast Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich i Starostwo Powiatowe w Wołominie dopiero w listopadzie br. zakończyły prace naprawcze. Oddanie do ruchu węzła umożliwi swobodny wjazd i zjazd S8, wykorzystując przy tym nowy przebieg DW635, ukończony w maju 2022 r. – podsumowuje Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Marki Jak dojadę - Warszawa