Pod koniec roku S5 Poznań – Wronczyn. Na razie przejazd na węźle Mosina
Planowany termin oddania do użytkowania S5 odc. Poznań- Wronczyn na zasadzie przejezdności to IV kwartał 2018 roku. Od kilku dni kierowcy korzystają z przejazdu na węźle Mosina. Zdjęcia: GDDKIA

Kierowcy i mieszkańcy Wronczyna mogą korzystać z przejazdu poprzecznego na węźle Mosina w ciągu drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław. Wykonawca S5-ki przechodzi do kolejnego etapu prac i przeniesie teraz wszystkie prace na jezdnie główne, tak by do końca roku puścić ruch po nowym odcinku ekspresówki z Poznania do Wronczyna.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wykonawca skończył roboty drogowe i mostowe na węźle Mosina w ciągu drogi ekspresowej S5. Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Kolejny krok został wykonany, teraz prace będą skoncentrowane na ciągu głównym oraz obiektach w ciągu drogi S5. Planowany termin oddania do użytkowania odcinka drogi ekspresowej S5 Poznań- Wronczyn na zasadzie przejezdności to IV kwartał br. – zapewniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu.

Po otwarciu dla ruchu części węzła Wronczyn, została otwarta dla ruchu droga wojewódzka nr DW431 na odcinku od drogi krajowej nr 5 w kierunku Wronczyna. Ruch relacji Poznań – Wrocław został przeniesiony z drogi krajowej nr 5 na nowo wybudowaną prawą jezdnię drogi ekspresowej S5 (odcinkowo ruch dwukierunkowy na jednej jezdni) oraz na łącznice.

 

Utrudnienia w zwiażku z budową drogi ekspresowej S5 Poznań - WrocławUtrudnienia w związku z budową drogi ekspresowej S5 Poznań - Wrocław. Mapa: GDDKIA

 

- Ze względu na konieczność wykonania dojazdu do ronda od strony miejscowości Będlewo pojawiła się konieczność zamknięcia odcinka DW431. Objazd do Będlewa oraz w kierunku Mosiny będzie się odbywał przez Stęszew. Planujemy, że wlot DW 431 na rondo pozostanie zamknięty na około 2- 3 tygodnie – informują drogowcy.

Na terenie Wielkopolski w budowie nadal pozostają wszystkie odcinki drogi ekspresowej S5 od Poznania do granicy z województwem dolnośląskim. Najszybciej, bo jesienią skorzystamy z nowych odcinków w okolicach Leszna.

Jesienią pojedziemy ekspresówką w okolicach Leszna. Cała S5 Wrocław - Poznań dopiero za rok

Prace na odcinkach S5 Wronczyn - Kościan Południe, Kościan Południe – Radomicko są bardzo opóźnione i pojedziemy nimi nie prędzej niż w II połowie 2019 roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Pracownik
2018-10-11 12:49
A teraz już skończyły się pieniądze na pensję i Toto nie płaci
Krzysztof
2018-09-29 13:54
Codziennie przejeżdżam obok budowanej trasy S5 Poznań-Wronczyn i to na kilku odcinkach (praca). Zostały de facto 3 miesiące do końca roku i nie widzę wystarczającego tempa robót na tym 16 km odcinku. Według mnie kolejny termin po listopadzie 2017, maju 2018 i teraz IV kwartale 2018, nie zostanie dotrzymany na 99%...Tragedia!!! Do Wrocławia z Poznania całym odcinkiem S5 pojedziemy najwcześniej za 2 lata!!!
gregor
2018-08-18 09:10
Proszę zobaczyć mapę Niemiec i porównać z Polską to żart.
Ania
2018-08-07 08:00
Chyba nie do końca wezel został udrożniony teraz zamkieto droge 431 od strony Bedlewa. Jak długo potrwa przyłączanie do ronda?
Mateusz
2018-08-07 01:57
Wronczyn - Kościan Południe i Kościan Południe - Radomicko nie są opóźnione...sprawdźcie informacje zanim zostanie opublikowany artykuł

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: