1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ponad 163 mln zł wyniesie przebudowa DK94 Pyskowice - Zabrze

Ponad 163 mln zł wyniesie przebudowa DK94 Pyskowice - Zabrze

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-03-07
Ponad 163 mln zł wyniesie przebudowa DK94 Pyskowice - Zabrze
Trasa DK94 Pyskowice – Zabrze zmieni swoje oblicze. Zdjęcia: GDDKIA
Przybliża się oczekiwana przez kierowców przebudowa DK94 pomiędzy Pyskowicami a Zabrzem w woj. śląskim. Drogowcy wybrali już wykonawcę prac, dzięki którym zostanie przebudowany 12 km odcinek i skrzyżowania. Odnowiona droga będzie dostosowana do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś.

- Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę DK94 pomiędzy Pyskowicami a Zabrzem. Spośród sześciu złożonych ofert najkorzystniejszą przedstawiła firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. Zaoferowała wykonanie inwestycji za ponad 163 mln zł. Jednocześnie zadeklarowała przedłużenie okresu gwarancji jakości o 5 lat i skrócenie terminu realizacji o 2 miesiące. Jeśli w ciągu najbliższych 10 dni nie wpłyną odwołania od wyboru oferty, będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą – poinformował katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja obejmie przebudowę odcinka DK94 Pyskowice – Zabrze o długości prawie 12 km, w tym 28 skrzyżowań

Objęty przebudową odcinek DK94 ma długość 11,8 km. Z tego zakresu wyłączone zostały dwa odcinki o łącznej długości prawie 400 m. Były one zrealizowane wcześniej w ramach budowy autostrady A1. W Boniowicach istniejące skrzyżowanie DK94 z ul. Gliwicką (DP2902S) zmieni się w rondo. Powstaną ciągi piesze i pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, a konstrukcja drogi zostanie dostosowana do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś. Powstaną zatoki autobusowe, parking przydrożny w Boniowicach oraz miejsce do ważenia pojazdów w Konarach. Wybudowane zostaną również dodatkowo dwa miejsca dla do kontroli pojazdów. W ramach zadania przebudowane zostaną również obiekty inżynierskie, zjazdy publiczne i indywidualne, odwodnienie i oświetlenie.

Po zakończeniu przebudowy DK94 zyska parametry:

  • Klasa drogi - GP (główna ruchu przyspieszonego)
  • Przekrój - 1x2
  • Szerokość pasów ruchu - 3,5 m
  • Nośność - 11,5 t/oś

Prace będą trwały 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Do czasu realizacji nie będzie się wliczał okres zimowy (tj. od 16 grudnia do 15 marca). 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 94 Jak dojadę - Pyskowice Jak dojadę - Zabrze