• Facebook - conadrogach
Ponad miliard za budowę wylotowej drogi S7 z Krakowa
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na ponad 18 km odcinek S7 od obwodnicy Krakowa w kierunku woj. świętokrzyskiego. Zdjęcia: GDDKIA

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na wykonanie projektu i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Igołomska na obwodnicy Krakowa do węzła Widoma. Jest to część będąca przedłużeniem wschodniej obwodnicy Krakowa i planowanej trasy S7 na północ od Krakowa ( S7 granica województwa świętokrzyskiego – Kraków).

Odcinek drogi ekspresowej S7 węzeł Widoma (bez węzła) – Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska) ma długość około 18,3 km. Najkorzystniejszą ofertę na jego realizację złożyła firma włoska SALINI IMPREGILO S.p.A. z Mediolanu, która za cenę 1 072 497 254,94 zł ma wykonać zadanie w ciągu 34 miesięcy od daty zawarcia umowy, z gwarancją jakości na 10 lat.

 

Droga ekspresowa S7 - wschodnia obwodnica Krakowa z nowym mostem przez Wisłę została oddana do ruchu przed wakacjami 2017 r. Zdjęcia: GDDKIA

Droga ekspresowa S7 - wschodnia obwodnica Krakowa z nowym mostem przez Wisłę

Budowa drogi S7 w Krakowie zakończyła sie na odcinku wschodniej obwodnicy Krakowa prowadzącej do węzła Igołomska. Wspomniany odcinek S7 Kraków Igołomska - Widoma ma być kontynuacją trasy w kierunku północnym,  tak aby docelowo S7 spięła Kraków - Kielce - Radom i Warszawę.

Do ogłoszonego przez Oddział GDDKiA w Krakowie przetargu na projekt i budowę S7 odcinka III węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska) złożyło oferty 11 firm, wszystkie zaproponowały 10 lat gwarancji i realizację zamówienia w 34 miesiące. Najniższą cenę ponad 1 mld 22 mln 462 tys. zł zaproponowała włoska firma Impresa Pizzarotti & C. S.p.A. z Parmy. Oferta ta po przebadaniu i złożeniu wyjaśnień przez wykonawcę została odrzucona. Genera;na Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała, że „wykonawca nie wyjaśnił w sposób wyczerpujący i wiarygodny, że zaproponowana przez niego cena jest możliwa i rynkowa” oraz „nie wywiązał się ze spoczywającego na nim obowiązku wykazania, że cena nie jest rażąco niska „. Jak zaznaczają drogowcy teraz, zgodnie z prawem firmy mają 10 dni na ewentualne odwołania. Jeżeli nie będzie w tym okresie odwołań dokumenty zostaną przekazane do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

 

Droga ekspresowa S7 Kraków - Kielce. Mapa odcinka Kraków - Widoma

Mapa odcinka drogi ekspresowej S7 Kraków w. Igołomska na obwodnicy - węzeł Widoma. Mapa: GDDKIA

 

Przypomnijmy, 55,6 kilometrowy odcinek drogi S7 Kraków - granica województwa świętokrzyskiego został podzielony na trzy części realizacyjne:

  • I odcinek realizacyjny granica województwa świętokrzyskiego – węzeł Szczepanowice (bez węzła), długości ok. 23,3 km.

  • II odcinek realizacyjny węzeł Szczepanowice (z węzłem) – węzeł Widoma (z węzłem), długości ok. 14 km.

  • III odcinek węzeł Widoma (bez węzła) - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska), długości ok. 18,3 km.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Hefr
2018-05-16 12:11
Albo nie znam się na cyfrach albo ktoś nakombinował. Pizzarotti dało 1200 mln i to był "najniższa" oferta - z posądzeniem, że nie będą w stanie za tą kwotę zrobić; Salini dało 1000 mln i za tą kwotę da się? A co z definicją "najniższa oferta"? Bo coś mi umyka chyba... jeśli 1200 jest najniższa to 1000 jest jaka????
Lumen
2018-03-08 22:34
Zablokowali oddanie obwodnicy Marek na 6 miesięcy, na odcinku S7 od Chęcin opoznienie ok roku ,o S3 już nie warto wspominać . Może premier i prokuratura zainteresują się przewałkami GDDKiA
milos
2018-03-08 14:44
przecież salini tego nie wybuduje wie o tym każdy normalny ,ale w gddkia nie ma normalnych po ,,dobrej zmianie"
Scyzor
2018-03-07 14:52
ha ha ha miała być dobra zmiana a jest burdel na budowach dróg. Salini ma obsuwę na czterech budowach o ponad rok na każdej a te barany znowu z nimi podpisują umowę. Droga miała być gotowa na euro 2012, teraz piszą, że za 34 miesiące, moim skromnym zdaniem nie zrobią tego nawet za 60 miesięcy a to co zrobią to będzie najgorsza tandeta jaką można sobie wyobrazić. Przejeżdżam często wzdłuż jednej z budowanych dróg przez baranów z Salini i widzę tą tandetę i brak postępów w pracy. Dobra zmiana rządzi!!!!!!! Brawo!!!!!!!! Tak trzymać !!!!!!! he he
Polak
2018-03-07 14:18
Salini??? Bez jaj...
lukasz
2018-03-07 12:56
Najgorszy wykonawca w Polsce dostaje kolejna budowę? Kto znowu wziął w łapę?
kon
2018-03-07 12:44
Salini i wszystko jasne. min. rok poślizgu jak w ogóle dokończą. widać ze maja plecy w GDDKIA, tyle porażek na innych odcinkach a ci dalej dostaja odcinki do budowy. to nie skandal to juz blisko afery jest hehe. Łapówy chyba ostro latają..tylko wspomne kolo legnicy na rownym terenie maja rok w plecy na S3.
stefan
2018-03-07 11:15
Jak można dopuścić Salini do projektu po tym co robią na innych budowach.To skandal.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: