1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Prace na A1 objęły odc. Swarożyn – Stanisławie. Zamknięta jezdnia na Łódź

Prace na A1 objęły odc. Swarożyn – Stanisławie. Zamknięta jezdnia na Łódź

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-07-01
Prace na A1 objęły odc. Swarożyn – Stanisławie. Zamknięta jezdnia na Łódź
Uwaga na remonty na A1 Gdańsk - Toruń. Zdjęcia: GTC
Kolejna porcja utrudnień na autostradzie A1 Gdańsk – Toruń. Koncesjonariusz zgodnie z zapowiedziami realizuje etapami remont trasy. Obecnie trzeba zwolnić z uwagi na roboty drogowe na A1 w km 35-43 (okolice węzła Pelplin) kierunek Gdańsk i km 17+24 (okolice węzła Swarożyn) kierunek Łódź.

Trwają remont koncesyjnego odcinka autostrady A1. Przez najbliższe lata wyremontowana zostanie cała trasa pomiędzy Toruniem a Gdańskiem. Prace drogowe prowadzone sa etapami, pod ruchem. Obecnie utrudnienia na A1 występują w okolicy węzła Pelplin (w km 35-43) kierunek Gdańsk i węzła Swarożyn (km 17+24) kierunek Łódź.

O utrudnieniach na A1 w rejonie węzła Pelplin pisaliśmy już wcześniej. Zamknięta jest jednia w kierunku Gdańska a ruch odbywa się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska. Węzeł Pelplin jest zamknięty w kierunku Gdańska. Nie jest możliwy zjazd z autostrady w kierunku Pelplina ani wjazd na autostradę w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięty jest MOP Olsze w kierunku Gdańska. Prace na tym odcinku powinny zakończyć się w pierwszych tygodniach lipca.

Z kolei prace na siedmiokilometrowym odcinku A1 Swarożyn – Stanisławie ruszyły z końcem czerwca br. Zamknięta jest jezdnia w kierunku Łodzi, a ruch odbywa się lewą jezdnią, dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku Łodzi. Prace remontowe na tym odcinku potrwają około 7 tygodni.

Obecne utrudnienia na A1 Gdańsk - Toruń

Obecne utrudnienia na A1 Gdańsk - Toruń

Mapa: GTC

W następnym etapie remont obejmie odcinek pomiędzy węzłami Pelplin – Kopytkowo (km 50-57). Tu remontowana będzie jezdnia w kierunku Gdańska, a ruch będzie odbywał się dwoma pasami w kierunku Łodzi i jednym pasem w kierunku Gdańska.

Przypominamy, że na remontowanych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Pelplin