Prace na A4 Wrocław – Kąty Wrocławskie. Tworzą się korki
Ekipy remontowe na dolnośląskim odcinku autostrady A4 prowadzą obecnie prace w okolicach węzłów Wrocław Wschód, Krajków i Kątów Wrocławskich. Zdjęcia: GDDKIA

Do soboty rana mają potrwać utrudnienia na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Drogowcy prowadzą wymianę nawierzchni w okolicach Kątów Wrocławskich. Kierowcy muszą liczyć się z korkami, bo zawężane są jezdnie autostrady.

Ekipy remontowe wymieniają nawierzchnię na autostradzie A4 na nitce północnej w kierunku Legnicy w km 139+125 do 139+700 (okolice Katów Wrocławskich). Remont ma potrwać przez trzy noce: 19/20 20/21 21/22 września w godzinach od 17:00 do 06:00.

Remont i związane z tym zawężenie nitki w kierunku Legnicy do jednego pasa ruchu odczuwalne było już wczoraj, gdzie od godzin popołudniowych tworzyły się duże korki. Kierowcy stali w miejscu lub poruszali się wolno już na wysokości Pietrzykowic. Złożyły się na to też prace w okolicach Pietrzykowic na odcinku od km 112 do 147. Roboty związane były z wymianą masy zalewowej w szczelinach dylatacyjnych podłużnych (krawędzi) nawierzchni betonowej A4 na pasach włączenia, wyłączenia i zatokach.

Przypominamy, że do końca października ma być zamknięty węzeł Pietrzykowice do strony jezdni południowej. Oznacza to brak możliwości zjazdu z autostrady A4 od strony Legnicy oraz wjazdu na A4 od drogi wojewódzkiej 348. Objazd poprowadzony został przez węzeł Wrocław Południe, drogę S8, DK35 i DK35a.

Na dolnośląskim odcinku A4-ki, szeroko zakrojone prace remontowe prowadzone są jeszcze pod Wrocławiem.

Zamknięcia węzła Krajków Płd. i jezdni północnej w kierunku Wrocławia przy węźle Wrocław Wschód.

Trwa także remont autostrady A4 w woj. opolskim i na koncesyjnym odcinku A4 Katowice - Kraków:

Ekipy remontowe na opolskiej autostradzie A4. Utrudnienia na węźle Krapkowice

Utrudnienia na A4 Katowice – Kraków: malowanie A4-ki i prace na węźle Rudno

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: