Utrudnienia na A4: Ruszył remont koło Wrocławia
Ostatni tegoroczny etap remontu autostrady A4 będzie powodował utrudnienia na odcinku koło Wrocławia. Zamknięcia węzła Krajków Płd. i jezdni północnej w kierunku Wrocławia przy węźle Wrocław Wschód. Mapa: GDDKIA

Kierowcy podróżujący dolnośląską autostradą A4 muszą uzbroić się w cierpliwość i zwiększyć czujność. Od dzisiaj ekipy remontowe rozpoczynają zasadnicze prace na odcinku A4-ki pod Wrocławiem. Zamknięty został MOP Krajków Południe, a od przyszłego tygodnia planowane jest zamknięcie jezdni północnej autostrady A4 w kierunku Wrocławia przy węźle Wrocław Wschód.

Zamknięty MOP Krajków Południe na A4

Od dziś, tj. 6 września zamknięty został MOP Krajków Południe, znajdujący się za węzłem Wrocław Wschód w kierunku Opola. Prowadzone będą tam prace polegające na wymianie nawierzchni jezdni manewrowych i ścieżek. MOP pozostanie zamknięty do 20 września br.

Jezdnia północna A4 – Węzeł Wrocław Wschód

Rozpoczęcie robót w ramach ostatniego etapu remontu jezdni północnej autostrady A4 planowane jest od 13 września. Jednak utrudnień należy spodziewać się już od środy, 12 września, ponieważ wykonawca rozpocznie wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu, wyłączając jeden pas ruchu na jezdni południowej.

W ramach prowadzonych prac remontowych na A4, w rejonie węzła Wrocław Wschód, zostanie wyłączony z ruchu około 2 kilometrowy odcinek autostrady w kierunku na Wrocław tj. odcinek jezdni północnej od km 163+260 do km 165+200. Ruch na tym odcinku zostanie poprowadzony dwukierunkowo jezdnią południową tj. jezdnią w kierunku Opola. Dodatkowo zamknięty zostanie węzeł Wrocław Wschód, łącznice zjazdowe i wjazdowe będą wyłączone z ruchu. W tym czasie Wykonawca będzie prowadził prace związane z wymianą nawierzchni tj. warstwy ścieralnej, wiążącej i lokalnie podbudowy, wymianę elementów BRD i oznakowania poziomego.

Ostatni etap remontu potrwa około 2 tygodni.

Przypominamy również, że ekipy remontowe powróciły do prac na autostradzie A4 koło Opola. Prace w II etapie obejmują odcinek autostrady A4 w kierunku Wrocławia (jezdnia północna) od km 249,3 do km 256,7 - od przejazdu awaryjnego za mostem na Odrze do przejazdu awaryjnego około 4 km za węzłem Krapkowice.

Ekipy remontowe na opolskiej autostradzie A4. Utrudnienia na węźle Krapkowice

Planowany termin zakończenia ostatniego etapu tegorocznego remontu A4 w woj. opolskim, to 31 października 2018 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: