Prawie 144 mln zł dofinasowania na obwodnicę Sanoka
Realizacja obwodnicy Sanoka została wsparta dofinansowaniem w wysokości 144 mln zł z UE. Zdjęcia: GDDKIA

Budowa obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 została dofinansowana z budżetu Unii Europejskiej. Wartość dofinansowania UE dla projektu wyniesie prawie 144 miliony złotych. Całkowita wartość inwestycji przekracza 207 milionów złotych. Obwodnica ma być gotowa w maju przyszłego roku.

Obwodnica Sanoka będzie 6,7 km odcinkiem drogi krajowej nr 28 na trasie Zator - Medyka. Droga będzie miała klasę GP o przekroju 2+1. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę czterech skrzyżowań zapewniających powiązania obwodnicy z istniejącym układem drogowym.

Obwodnica przebiega po południowej części miasta na kierunku zachód-wschód. Początek trasy zlokalizowany jest w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 28 i drogi wojewódzkiej nr 886. Trasa biegnie w kierunku południowo-wschodnim, przecinając linie kolejową nr 108 Stróże-Krościenko, a następnie rzekę Sanoczek. Dalej przez tereny przemysłowe gdzie krzyżuje się z drogą powiatową 2212R (ul. Okulickiego) i przez tereny rolnicze oraz nieużytki. Przecina prawy dopływ Potoku Płowieckiego, a następnie kieruje się bardziej na wschód i przecina teren ogródków działkowych. Po drodze krzyżuje się z drogą powiatową nr 2233R (ul. Konopnicka) z ul. Działkową i nr 2234R (ul. Stróżowska), przecina następnie tereny ogródków działkowych, dopływ Potoku Stróżowskiego i Potok Stróżowski i kończy swój bieg na włączeniu do drogi krajowej nr 84.

Budowa nowej Obwodnicy Sanoka ma duże znaczenie dla poprawy jakości regionalnych powiązań komunikacyjnych, ruchu na DK28 i 84 oraz pozwoli na wyprowadzenie uciążliwego ruchu tranzytowego z miasta, co poprawi komfort życia mieszkańców Sanoka.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: