Przebudowa DW115 i 114 usprawni ruch w obszarze metropolitalnym Szczecina
Będzie lepszy dojazd do Szczecina i Polic. Ruszają prace w Tanowie na DW115. Na DW114 Brzózki - Trzebież już trwają. Zdjęcia: UM Woj. Zachodniopomorskiego

Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 115 w Tanowie koło Polic. Wykonawcą prac jest firma Strabag. Przebudowa usprawni ruch w obszarze metropolitalnym Szczecina i zwiększy komfort podróżowania mieszkańców okolicznych miejscowości. Prace mają zakończyć się najpóźniej do połowy października 2020 roku.

Tanowo pod względem organizacji komunikacji jest typową „ulicówką”, tzn. główne funkcje komunikacyjne miejscowości spełnia tranzytowa, prowadząca do przejścia granicznego w Dobieszczynie, droga wojewódzka nr 115. Przebudowa drogi jest konieczna z uwagi na rosnący ruch oraz kolizję ruchu miejscowego i tranzytowego o charakterze międzynarodowym.

W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek DW115 o długości 2,4 km. Prace obejmą wzmocnienie nawierzchni, planowana jest także budowa ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 114 i 115. Powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe. Przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz zatoki autobusowe i zjazdy.

Wartość całej inwestycji to ponad 14,5 mln zł, z czego ponad 6,8 mln zł to środki unijne. To drugi z projektów zakwalifikowanych przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA. Wkład województwa w tym projekcie wyniesie ponad 1,2 mln zł.

Warto wspomnieć, że równolegle realizowana jest też druga z ważnych dla lokalnej społeczności inwestycji, przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 na odcinku Brzózki - Trzebież. To popularna trasa nad Zalew Szczeciński, często wykorzystywana przez mieszkańców aglomeracji szczecińskiej, mieszkańców powiatu i turystów.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: