Przebudowa mostów i zamknięta jezdnia S3 na obwodnicy Goleniowa
Przebudowa mostów na rzece Ina w rejonie Goleniowa – jedziemy jedną jezdnią S3 (kierunek Szczecin). Mapa: GDDKIA

Duże utrudnienia na drodze ekspresowej S3 w woj. zachodniopomorskim. Rozpoczęła się przebudowa mostów na rzece Ina na obwodnicy Goleniowa. Prace prowadzone są w ramach budowy drogi ekspresowej S3 Miękowo – Rzęśnica. Zamknięta jest jezdnia w kierunku Świnoujścia, ruch w obu kierunkach odbywa się po jezdni na Szczecin. Takie utrudnienia potrwają do listopada br., później drogowcy przejdą na jezdnię sąsiednią.

Obecnie utrudnienia dotyczą kierunku na Świnoujście. Na obwodnicy Goleniowa w ramach realizacji drogi ekspresowej S3 na odcinku Miękowo - Rzęśnica istniejące mosty przez rzekę Ina zostaną przebudowane, po to aby uzyskać klasę nośności A, taką jaka powinna obowiązywać na drogach ekspresowych.

Wykonanie prac przy mostach na S3 wymaga zamknięcia jednej jezdni i skierowania ruchu pojazdów w dwóch kierunkach na przeciwległą jezdnię. Od poniedziałku zamknięta jest jezdnia S3-ki w kierunku Świnoujścia (wschodniej), pojazdy poruszają się w dwóch kierunkach jezdnią w kierunku Szczecina (zachodnią). Ta organizacja ruchu będzie obowiązywała do listopada tego roku, wówczas nastąpi przełożenie ruchu na przebudowaną już nitkę i rozpoczęcie robót na tej po której obecnie odbywa się ruch.

Mosty przez rzekę Ina powstały w II połowie lat 70 ubiegłego wieku w ramach budowy ówczesnej drogi E-14 od węzła Rzęśnica do Goleniowa. Obiekty powstały według wówczas obowiązujących norm, które nie przystają do obecnych wymagań wobec obiektów inżynierskich dla dróg ekspresowych. W ramach robót przewidziano rozbiórkę ustroju nośnego mostu. Istniejące filary i przyczółki zostaną wzmocnione i na nich zostanie wykonany nowy ustrój nośny z belek prefabrykowanych.

Roboty te są jednym z elementów realizacji drogi S3 na odcinku Miękowo-Rzęśnica. Roboty na tym odcinku obejmują również budowę dużego górnego przejścia dla zwierząt na południe od węzła Goleniów Południe, likwidację skrzyżowania w Kliniskach Wielkich wraz z budową nowego węzła drogowego Kliniska oraz przebudowę węzła drogowego Rzęśnica. Wzdłuż większości trasy powstaną drogi dojazdowe, a cała droga zostanie wygrodzona siatkami.

Zakończenie wszystkich robót planowane jest na kwiecień 2021 roku.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: