Przetarg na budowę węzła na autostradzie A4 unieważniony
Nowy węzeł na autostradzie A4 w woj. małopolskim poprawi dojazd do Niepołomic. Zdjęcia: GDDKIA

Unieważniono przetarg na budowę węzła na autostradzie w okolicach Niepołomic (woj. małopolskie). Powód – oferty złożone przez wykonawców znacząco przekraczały założony budżet tj. około 29 mln zł.

GDDKIA i lokalne samorządy szacowały, że budowa nowego węzła na A4 pomiędzy węzłami Kraków Wieliczka i Targowisko wyniesie 29 mln zł i podzieliły się pokryciem kosztów (GDDKiA - 14,5 mln zł, Urząd Marszałkowski Woj. Małopolskiego - 7 mln zł i gmina Niepołomice - 7,5 mln zł). Niestety w przetargu na budowę nowego węzła na A4 wpłynęło 6 ofert, z których żadna nie mieściła się w zaplanowanym budżecie. Ofertę z najniższą cena złożyła firma Trakcja PRKiI z Warszawy na ponad 41 mln zł. Górne widełki określił Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia składając ofertę na ponad 53,5 mln zł. Wykonawcy chcieli zrealizować inwestycję w 15 miesięcy.

Małopolski oddział GDDKIA planuje ogłoszenie w kwietniu nowego przetargu. - Warunki stawiane wykonawcom będą umożliwiały optymalizację projektu, tak aby można było przeznaczyć mniej środków na realizację inwestycji – powiedziała Iwona Mikrut z GDDKIA oddział w Krakowie.

Węzeł Niepołomice powstanie w miejscu, gdzie autostrada A4 Kraków - Tarnów przecina drogę wojewódzką DW964 (w km 435+276 ), co umożliwi wjazd i zjazd z autostrady A4 na drogę wojewódzką stanowiącą ważne połączenie gmin położonych po południowej stronie autostrady i Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Do tej pory droga wojewódzka przebiegała pod wiaduktem autostradowym, bez możliwości wjazdów i zjazdów na A4.

Wykonanie węzła Niepołomice ograniczy ruch tranzytowy z węzła Targowisko do strefy ekonomicznej przez Puszczę Niepołomicką (Obszar Natura 2000) i liczne miejscowości położone przy drodze wojewódzkiej DW964.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: