Przetarg na dokumentację dla S11 Koszalin - Bobolice ogłoszony
Powstanie koncepcja programowa dla odcinka drogi ekspresowej S11 Koszalin - Bobolice. W przyszłości trasa ma być realizowana w formule projektuj i buduj. Zdjęcia: GDDKIA

Ogłoszono postępowanie przetargowe na przygotowanie koncepcji programowej i dokumentacji z zakresu rozpoznania podłoża dla odcinka drogi ekspresowej S11 Koszalin – Bobolice o długości 47 km.

- Dokumentacja ta posłuży do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia do realizacji w przyszłości tej inwestycji w formule projektuj i buduj. Na tym etapie uszczegóławiane są rozwiązania projektowe w korytarzu określonym w decyzji środowiskowej. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na opracowanie tej dokumentacji – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga krajowa nr 11 prowadzi od Kołobrzegu przez Koszalin i Szczecinek oraz dalej przez Poznań do Bytomia. Odcinek drogi S11 Koszalin – Bobolice będzie rozpoczynał od węzła Koszalin Zachód (realizowanego w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa). Następnie droga będzie biegła w kierunku południowym, za miejscowością Niedalino zmieni przebieg na wschodni i w rejonie miejscowości Kłanino zbliży się do obecnej DK nr 11. Dalej S11 będzie biegła w pobliżu obecnej drogi krajowej i od zachodu ominie Bobolice. Odcinek zakończy się na węźle drogowym na południe od Bobolic łączącym nową drogę z istniejącą DK11.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: