• Facebook - conadrogach
Przygotowania do rozbudowy węzła Kijewo. Będą utrudnienia w ruchu na A6 i DK10
Wycinka drzew przy węźle Szczecin Kijewo będzie powodowała utrudnienia w ruchu na autostradzie A6 i drodze krajowej nr 10. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczynają się główne prace związane z pozostałą do wykonania wycinką drzew przy węźle Szczecin Kijewo oraz wykonywanie zjazdów na teren robót. Są to prace przygotowawcze do rozbudowy tego węzła, który łączy autostradę A6 z drogą krajową nr 10. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na A6 i DK10 w rejonie węzła.

- Będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, a w okresie prowadzenia wycinki bezpośrednio przy jezdniach zawężenia jezdni i czasowe wstrzymania ruchu do 10 minut w godzinach nocnych. Roboty mogące kolidować z ruchem drogowym powinny być prowadzone poza okresami szczytu komunikacyjnego. Wycinka powinna zakończyć się do końca lutego – informuje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rozbudowa węzła Kijewo w ciągu autostrady A6

Umowa na rozbudowę węzła Kijewo została podpisana we wrześniu 2017 roku. Zadanie realizuje firma Energopol Szczecin S.A. Kontrakt jest prowadzony w formule projektuj i buduj, zasadnicze prace budowlane ruszą we wrześniu tego roku. Pozwolenia i grunty pod tą inwestycję zostały pozyskane już kilka lat temu, także wykonawca może już prowadzić roboty przygotowawcze. Rozbudowa węzła Szczecin Kijewo powinna się zakończyć w III kwartale 2020 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: