Remont A2: Prace na obwodnicy Poznania potrwają dłużej
Prace na autostradzie A2 koło Poznania potrwają do 12 października. Zdjęcia: UM Poznań, POZIM

O około tydzień, tj. do 12 września, przedłuży się remont autostrady A2 pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Zamknięta jest jezdnia w kierunku Warszawy na około 8 km odcinku. To trudny czas dla kierowców, bo przez prace na autostradzie korki tworzą się też w centrum Poznania.

Trwa wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni autostrady A2 na odcinku Poznań-Września (171km+600–193km+950). W sobotę, 29 września zamknięto jezdnię południową (kierunek Warszawa). Ruch w obu stronach odbywa się tylko na jezdni północnej. Od wtorku, 2 października roboty objęły kolejny odcinek południowej nitki obwodnicy Poznania. W sumie zamknięty jest około 8-kilometrowy fragment autostrady.

Harmonogram zakładał, ze prace potrwają do 5 października. Niestety, koncesjonariusz Autostrada Wielkopolska zapowiedziała, że potrwają one o tydzień dłużej - do 12 października.

Prace na obwodnicy Poznania powodują, że coraz więcej aut kieruje się na drogi miejskie. Korkują się ulice w centrum Poznania i obiekty mostowe.

- Kierowcy, usiłujący omijać korek autostradowy, zjeżdżają ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska lub Głogowską w kierunku centrum, co powoduje znaczący wzrost ruchu także w rejonie ul. Hetmańskiej, Królowej Jadwigi i Krzywoustego. W rezultacie dochodzi do zmniejszenia przepustowości ruchu m.in. na moście Przemysła, moście Królowej Jadwigi oraz rondach: Starołęka i Rataje, co może powodować czasowe utrudnienia także na sąsiednich ulicach i pozostałych przeprawach przez Wartę - komentują przedstawiciele poznańskiego magistratu.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

jb
2018-10-17 21:35
Na tempo i postęp robót ma wpływ organizacja. Mam tu na myśli prowadzenie robót na wydłużonej zmianie godz. pracy lub dwuzmianowość jeśli nam zależy na czasie zakończenia. Warunki pogodowe wręcz idealne, a tu na budowie normalna dniówka. Jadąc tą trasą i stojąc w korkach w rejonie budowy zobaczyć można było sprzęt ustawiony w rzędzie gotowy do pracy następnego dnia kiedy słoneczko jeszcze bardzo wysoko. Stan taki jest dla mnie irytujący i niewytłumaczalny jak można tak remontować i pobierać na tranzycie normalne opłaty!!!!
greg
2018-10-07 19:44
W Poznaniu nic się nie robi stagnacja totalna,gdzie jest S5,gdzie są inne drogi,a autostrada A2 powinna mieć 3 pas 5 lat temu.A co robi prezydent nic kompletnie nic.Wyprzedził nas Wrocław a nawet łódz.
kt
2018-10-04 18:56
po pierwsze, tak szybko nie będzie trzeciego pasa, bo w Wielkopolsce nawet nie potrafią położyć nowego asfaltu,a po drugie to wszystkie pieniadze na drogi ida na Wschód - S 19, S 17 S-12 i tak dalej, a tu czasem zmienią asfalt w przekroczonym terminie , bo na tyle dostaje Wielkopolska
stefan
2018-10-03 22:56
A co ma do tego Kulczyk? Obwodnica Poznania była budowana przez GDDKiA, a po wybudowaniu przekazana w użytkowanie Autostradzie Wielkopolskiej.
polak
2018-10-03 18:34
Wtedy każdy poznaniak powinien pójść do Kulczyków nasrać im pod brame.
kierowca
2018-10-03 17:32
Tylko pomyśleć co się będzie działo jak na autostradowej obwodnicy Poznania (A2) rozpcznie się dobudowa trzecich pasów. Dopiero wtedy będą korki.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: