Remont autostrady A2 koło Poznania potrwa dłużej o kolejny tydzień
O kolejny tydzień przedłużą się prace na autostradzie A2 - odcinku obwodnicy Poznania. Zdjęcia: AWSA

Co najmniej do piątku 19 października potrwa remont autostrady A2 na obwodnicy Poznania. Zamknięte będą odcinki nitki w kierunku Warszawy.

Trwa II etap prac dotyczący wymiany warstwy ścieralnej nawierzchni na odcinku autostrady A2 Poznań-Września (171km+600–193km+950). Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu powoduje duże utrudnienia w ruchu w szczególności na węźle Poznań Wschód.

Planowany przebieg prac:

  • 2-12.10 zamknięcie jezdni południowej (kierunek Warszawa), ruch dwukierunkowy na jezdni północnej (kierunek Świecko). Odcinek 176km+050 do 179+050. (węzeł Poznań Wschód)

  • 8.10 – zamknięcie wjazdu na MOP Krzyżowniki

  • 8.10 otwarcie do ruchu jezdni południowej (kierunek Warszawa). Odcinek 171km+500 do 176km+050 (węzeł Poznań Wschód)

  • 9-19.10 zamkniecie do ruchu jezdni południowej (kierunek Warszawa). Odcinek 179km+250 do 181km+300 (węzeł Poznań Wschód). Szacowany czas prac: 10 dni.

Koncesjonariusz zastrzega, że i ten harmonogram prac może ulec zmianie np. z uwagi na warunki pogodowe.

Remont autostradowej obwodnicy Poznania sprawia, że ruch kieruje się na drogi miejskie. Korkują się ulice w centrum Poznania i obiekty mostowe.

- Kierowcy, usiłujący omijać korek autostradowy, zjeżdżają ulicami Dolna Wilda i Droga Dębińska lub Głogowską w kierunku centrum, co powoduje znaczący wzrost ruchu także w rejonie ul. Hetmańskiej, Królowej Jadwigi i Krzywoustego. W rezultacie dochodzi do zmniejszenia przepustowości ruchu m.in. na moście Przemysła, moście Królowej Jadwigi oraz rondach: Starołęka i Rataje, co może powodować czasowe utrudnienia także na sąsiednich ulicach i pozostałych przeprawach przez Wartę - zaznaczają przedstawiciele poznańskiego magistratu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: