Remont autostrady A4 pod Wrocławiem – kolejne utrudnienia przed nami
Tegoroczny remont autostrady A4 w woj. dolnośląskim obejmuje odcinek pod Wrocławiem wraz z węzłem Bielańskim. Zdjęcia: GDDKIA

Dobiegł końca pierwszy etap remontu jezdni północnej autostrady A4 pod Wrocławiem i na łącznicach węzła Bielańskiego. Na tym jednak nie koniec korków i utrudnień, bo drogowcy przystępują do kolejnych prac.

Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej jezdni północnej (kierunek Zgorzelec) autostrady A4 oraz otwarta została łącznica węzła Bielany Wrocławskie dla jadących z Opola do Wrocławia.

Kolejny etap remontu przewiduje zamknięcie łącznic węzła dla jadących z Legnicy do Wrocławia oraz z Bielan Wrocławskich do Opola (na rysunku łącznica 7 i 8).

Utrudnienia na autostradzie A4 pod Wrocławiem i na węźle Bielańskim

 

Zmiana organizacji ruchu zaplanowana została dopiero na początek lipca z uwagi na rozpoczęte wakacje oraz możliwość ułatwienia wyjazdów wakacyjnych.

Ruszą przygotowania dla rozbudowy autostrady A4 i A18. Nowa A4 Wrocław – Legnica w 2023 r. ?

 

Remont autostrady A4 w okolicach Wrocławia potrwa niemal do końca roku

Remont autostrady A4 trwa w pełni. W tym roku prace prowadzone są pod Wrocławiem i na trasie Opole - Krapkowice. Zdjecia: GDDKIA

 

– Zakończenie całego remontu przewidywane jest na III/IV kwartał tego roku. Głównym celem inwestycji jest oczywiście poprawa stanu nawierzchni i warunków jazdy, a także poprawa bezpieczeństwa użytkownikom autostrady – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału GDDKiA.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: