Remont autostrady A4 pod Wrocławiem – lada dzień roboty i utrudnienia
Remont autostrady A4 koło Wrocławia - jest umowa, roboty ruszą od II połowy maja. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy zawarli umowę z wykonawcą remontu autostrady A4 pod Wrocławiem w pobliżu punktu opłat - Karwiany. Pierwsze prace rozpoczną się w środę, 15 maja, i będą to przygotowania do remontu. Od przyszłego poniedziałku kierowcy muszą już uważać na utrudnienia w ruchu.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie remontu obu jezdni autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat (PPO) Karwiany w km 155+850 ÷ 156+950, jezdni manewrowych i miejsc postojowych (lokalnie) na parkingu przy PPO oraz drogi dojazdowej. Odcinek A4-ki pod Wrocławiem zyska m.in. nową nawierzchnię, bariery i dylatację.

 

Remont autostrady A4 na punkcie poboru opłat pod Wrocławiem

Tegoroczny remont autostrady A4 obejmie odcinek na punkcie poboru opłat pod Wrocławiem. Mapa: GDDKIA

Wykonawcą remontu jest firma Strabag Infrastruktura, a wartość inwestycji to ponad 9,5 mln zł. Pierwsze przygotowania do remontu ruszą w połowie maja, natomiast poważniejsze utrudnienia w ruchu na remontowanym odcinku A4 pojawią się od 20 maja (poniedziałek). Wykonawca ma prawie dwa miesiące na zrealizowanie zadania. Na czas prac warto rozważyć alternatywne trasy.

Jak ominąć korek na A4 koło Wrocławia - objazdy i trasy alternatywne

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Kudlaty
2019-05-15 15:14
A może by tak na czas remontu otworzyć bramki i nie ściągać opłat za godzinne oczekiwanie w korku??
Pawel
2019-05-14 10:39
Oczywiście, nie można było pomyśleć tego tak, żeby od razu poszerzyć drogę o dodatkowy pas ruchu przed bramkami (skoro już muszą być) oraz o zwiększenie liczby bramek o przynajmniej 5. Co za bezmózgi w tym GDDKiA, to nie mam pytań.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: