1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Remont węzła w Mysłowicach na połączeniu A4 i S1. Kierowcom zaleca się podróż DK86

Remont węzła w Mysłowicach na połączeniu A4 i S1. Kierowcom zaleca się podróż DK86

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-03
Remont węzła w Mysłowicach na połączeniu A4 i S1. Kierowcom zaleca się podróż DK86
Jeszcze w listopadzie utrudnienia na A4 i S1 w Mysłowicach (węzeł Brzęczkowice). Zdjęcia: GDDKIA
W listopadzie nadal kontynuowany będzie remont węzła Brzęczkowice na połączeniu autostrady A4 z drogą ekspresową S1 w Mysłowicach. Na czas prac zamykane są łącznice węzła. Kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Cieszyna w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86. Również kierowcom jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Od wakacji trwa remont węzła Brzęczkowice w Mysłowicach (km 349 autostrady A4). Remont obiektu mostowego oraz nawierzchni na węźle powodują duże utrudnienia w ruchu i objazdy, bo to węzeł na którym autostrada A4 łączy się z drogą ekspresową S1 prowadzącą w stronę Cieszyna i Pyrzowic. Kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Cieszyna w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86. Również kierowcom jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Wszystkie prace na węźle w Mysłowicach mają zakończyć się jeszcze w listopadzie br. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu, z uwagi na:

  • zamknięta łącznica relacji Katowice - Łódź tj. zjazd z autostrady A4 z kierunku Katowic na drogę S1 w kierunku Łodzi. Objazd poprowadzony został najpierw na węźle Brzęczkowice zjazdem z A4 z kierunku Katowic na S1 w kierunku Cieszyna, następnie za ok. 1 km węzłem Brzezinka w Mysłowicach w ciągu drogi S1 i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą ekspresową S1 w kierunku Łodzi. Planowane otwarcie łącznicy: 9 listopada 2023 r.

  • zamknięta łącznica relacji Cieszyn - Katowice tj. zjazd z S1 z kierunku Cieszyna na A4 w kierunku Katowic. Objazd poprowadzony został drogą S1 do węzła Sosnowiec-Jęzor i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą S1 w kierunku Cieszyna aż do zjazdu na A4 w kierunku Katowic. Planowane otwarcie łącznicy: 9 listopada 2023 r.

Przypominamy również o trwającej wymianie nawierzchni na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Obecnie prace prowadzone są na odcinku Jaworzno - Chrzanów:

Zawężone jezdnie na A4 Katowice – Kraków. Trwa wymiana nawierzchni

Od poniedziałku, 6 listopada, ruszy również kolejny etap wymiany nawierzchni pasów na PPO Mysłowice i Balin. 

Od poniedziałku prace na Punktach Poboru Opłat A4 Katowice - Kraków

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Utrudnienia na drodze S1 Jak dojadę - Mysłowice