1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Zawężone jezdnie na A4 Katowice – Kraków. Trwa wymiana nawierzchni

Zawężone jezdnie na A4 Katowice – Kraków. Trwa wymiana nawierzchni

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-03
Zawężone jezdnie na A4 Katowice – Kraków. Trwa wymiana nawierzchni
Wymiana nawierzchni autostrady A4 pomiędzy Jaworznem a Chrzanowem potrwa do końca roku. Zdjęcia: conadrogach.pl
Na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków cały czas trwają prace remontowe. Wymiana nawierzchni odbywa się na krótkich odcinkach, obecnie na odc. Jaworzno - Chrzanów. Przez prace zawężone są jezdnie - uwaga na korki na A4.

Obecnie stara nawierzchnia A4-ki wymieniana jest pomiędzy węzłami Jeleń w Jaworznie i Balin w Chrzanowie na odcinku ok. 7 km (od km 362,2 do km 368,9). W obu kierunkach zawężone są dwa pasy ruchu. Aktualnie remontowana jest nawierzchnia jezdni w kierunku Katowic:

  • na jezdni do Katowic jeden pas ruchu remontowany, drugi pas przejezdny z ograniczeniem prędkości do 80 km /h,
  • na jezdni do Krakowa dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Ograniczenie prędkości 80 km/h.

Na jezdni w kierunku Katowic zjazd z autostrady A4 na drogę DK79 do Jaworzna na węźle Byczyna możliwy jest wyłącznie z prawego pasa ruchu. Z pasa w kierunku Katowic, wydzielonego na jezdni w kierunku Krakowa (lewego pasa ruchu) nie ma możliwości zjazdu do Jaworzna na tym węźle.

W 2027 r. wygasa koncesja na A4 Katowice – Kraków. W planach poszerzenie autostrady i brak opłat

Przypominamy, że w Chrzanowie przy wiadukcie pomiędzy węzłem Balin a węzłem Chrzanów (km 370) na odcinku ok. 400 m na obu jezdniach autostrady ruch odbywa się dwoma zawężonymi pasami. Prace są podyktowane koniecznością przygotowania przejazdów technologicznych na czas remontu wiaduktu. Obecna organizacja potrwa do grudnia 2024.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Jak zapowiada Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz A4-ki, obie jezdnie autostrady A4 wyremontowane zostaną do końca 2023 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chrzanów