Rośnie obwodnica Sanoka. Nową DK28 pojedziemy we wrześniu
We wrześniu mają zakończyć się prace na obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Blisko 7 km obwodnica ominie miasto od południowej strony. Zdjęcia: GDDKIA

Trwa budowa obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 na Podkarpaciu. Tereny przez które przechodzi trasa okazały się bardzo cenne archeologicznie, co nieco przedłużało roboty. Drogowcy planują udostępnić trasę we wrześniu 2019 r.

Na niespełna 7-kilometrowym odcinku obwodnicy Sanoka powstanie 12 obiektów inżynierskich, 4 obiektów na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi.

 

Zima na budowie obwodnicy Sanoka

Zima na budowie obwodnicy Sanoka. Zdjęcia: GDDKIA

- Na obecnym etapie prace są prowadzone na wszystkich frontach. Wykonano 69% nasypów oraz 67% wykopów, 64% wzmocnienia gruntów a także rozpoczęto roboty przy podbudowach. Zaawansowanie robót przy obiektach inżynierskich to: roboty przygotowawcze: 81,5 % w tym m.in.: fundamenty: 83,4%, podpory i konstrukcje oporowe: 56,9%, ustroje nośne: 43% - informuje rzeszowski oddział GDDKIA.

 

Zgodnie z warunkami kontraktu, od 15 grudnia do 15 marca na budowie trwa przerwa zimowa. Jeśli jednak warunki pogodowe pozwolą, wykonawca planuje prowadzić roboty, takie jak: wykopy i nasypy, konstrukcje nawierzchni oraz roboty mostowe.

 

Mapa przebiegu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28

Mapa przebiegu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Sanoka przebiega po południowej części miasta na kierunku zachód-wschód. Początek trasy zlokalizowany jest w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 28 i drogi wojewódzkiej nr 886. Trasa biegnie w kierunku południowo-wschodnim, przecinając linie kolejową nr 108 Stróże-Krościenko, a następnie rzekę Sanoczek. Dalej przez tereny przemysłowe gdzie krzyżuje się z drogą powiatową 2212R (ul. Okulickiego) i przez tereny rolnicze oraz nieużytki. Przecina prawy dopływ Potoku Płowieckiego, a następnie kieruje się bardziej na wschód i przecina teren ogródków działkowych. Po drodze krzyżuje się z drogą powiatową nr 2233R (ul. Konopnicka) z ul. Działkową i nr 2234R (ul. Stróżowska), przecina następnie tereny ogródków działkowych, dopływ Potoku Stróżowskiego i Potok Stróżowski i kończy swój bieg na włączeniu do drogi krajowej nr 84.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: