Rozbudowa DK74 Frampol – Gorajec. Utrudnienia i objazdy do jesieni
Do jesieni 2019 r. będzie rozbudowana DK74 Frampol - Gorajec. Kierowcy pojadą niemal całkowicie nowym odcinkiem. Zdjęcia: GDDKIA

Kolejny odcinek starej DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem zmieni swoje oblicze. To jeden z etapów większej inwestycji, zakładającej, że do 2025 r. krajowa 74-ka od połączenia z droga ekspresową S19 na węźle Janów Lubelski Północ do granicy z Ukrainą będzie rozbudowana.

Od najbliższego poniedziałku, 18 marca, wyłączone z ruchu zostaną dwa krótkie odcinki DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Związane jest to z rozbudową tej trasy na odcinku ok. 7,4 km. W związku z tym wyznaczono objazd a odcinki będą wyłączone z ruchu co najmniej do końca września br.

Pierwszy z wyłączonych odcinków, o długości ponad 1,3 km rozpoczyna się na końcu obecnej obwodnicy Frampola i kończy przed kolejnym skrzyżowaniem z drogą lokalną przed Starą Wsią. Po wyłączeniu z ruchu rozpocznie się rozbiórka istniejącej nawierzchni i w dalszej kolejności budowa nowej. Kolejny, ok. 600-metrowy odcinek wyłączony z ruchu rozpoczyna się za skrzyżowaniem przed mostem na Białej Ładzie w Starej Wsi i kończy przed skrzyżowaniem z drogą lokalną za miejscowością. Objazd na trasie z Frampola do Szczebrzeszyna wyznaczono drogami wojewódzkimi: 835 na odcinku Frampol – Biłgoraj oraz 858 na odcinku Biłgoraj – Szczebrzeszyn.

Przypomnijmy, że umowa na rozbudowę DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem została zawarta jesienią ub. roku z konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza. Wartość przebudowy to blisko 63 mln zł. Odcinek zostanie dostosowany do standardów dla drogi klasy GP z nawierzchnią jezdni przystosowaną do poruszania się pojazdów na nacisku na oś 11,5 t. Jesienią 2020 roku kierowcy pojadą po nowej nawierzchni o szerokości 7 m, z utwardzonymi poboczami. Krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi.

To jeden z kilku odcinków objętych rozbudową i budową. Prace prowadzone są dla ponad 108 km drogi krajowej nr 74 od połączenia z S19 w okolicach Janowa Lubelskiego do granicy z Ukrainą. Powstaną nowe obwodnice.

Odcinek DK74 do granicy w przetargu na dokumentację

DK74 Janów Lubelski - granica z Ukrainą powstanie niemal od nowa

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Demin Sobczyk
2019-04-17 20:38
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
Mini
2019-04-12 16:39
Z Lublina w kierunku województwa śląskiego i świętokrzyskiego drogi nadal nie są dostosowane do obecnego natężenia ruchu, potrzeba wielu lat na modernizację, a przecież nie będziemy jeździć do Katowic czy Kielc przez Radom.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: