Rusza projektowanie niebezpiecznej DK8 w Kotlinie Kłodzkiej
Jest umowa na prace projektowe dla rozbudowy DK8 na odcinku od Kłodzka do Szczytnej o długości ok.13 km. Na umowę czeka jeszcze odcinek z Dusznik do Kudowy Zdrój. W sumie rozbudowa obejmie 30 km tej niebezpiecznej trasy. Zdjęcia: GDDKIA

Ruszają prace projektowe dla rozbudowy drogi krajowej nr 8 w Kotlinie Kłodzkiej. Chodzi o fragment od Kłodzka do Szczytnej. To jeden z dwóch odcinków na jakie podzielono rozbudowę trasy Kłodzko – Szczytna – Duszniki - Kudowa Zdrój. Umowa na odcinek do Kudowy Zdrój ma być podpisana w ciągu najbliższych dni. Projektowanie potrwa do jesieni 2021 roku.

3 stycznia 2019 r. została podpisana umowa z wykonawcą Sweco Engineering Sp. z o.o. z Krakowa. Wartość umowy to ok. 2,3 mln zł. Wykonawca dokumentacji projektowej uzyska decyzję środowiskową, wykona projekt budowlany, uzyska decyzję ZRID, wykona projekt wykonawczy i materiały przetargowe dla rozbudowy drogi krajowej nr 8 na odcinku od Kłodzka do Szczytnej o długości ok.13 km. Planowany termin zakończenia dokumentacji projektowej to wrzesień 2021 roku.

Cała inwestycja obejmuje rozbudowę DK8 na odcinku od Kłodzka do Szczytnej i od Dusznik Zdrój do Kudowy Zdrój o łącznej długości ok. 30 km.

- Umowa na prace projektowe dla rozbudowy drugiego odcinka DK8 tj. odcinka od Dusznik Zdrój do Kudowy Zdrój, o długości ponad 16 km, zostanie podpisana w najbliższych dniach – zapowiadają drogowcy.

Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Kłodzko-Szczytna i Duszniki Zdrój-Kudowa Zdrój przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi poprzez likwidację zagrożeń bezpieczeństwa ruchu wynikających z uszkodzeń nawierzchni oraz do usprawnienia i uporządkowania ruchu pieszego. Rozbudowa wpłynie również na poprawę płynności ruchu samochodowego oraz pozwoli na przeniesienie szybko rosnącego natężenia ruchu.

Krajowa ósemka Wrocław – Kłodzko ma szansę być ekspresówką

Prace nad rozbudową krajowej ósemki prowadzone są również dla odcinka na północ od Kłodzka do Wrocławia. Obecnie trwa opracowywanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i analiza korytarzy i parametrów nowej trasy. Prace mają zakończyć się na poczatku tego roku. Są szanse, że ta niebezpieczna i wąska trasa powstanie jako droga ekspresowa S8.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Darek
2019-04-04 09:44
Popieram Pana Pawła! Oby powstała S8 i to jak najszybciej
Pawel
2019-01-05 12:01
Liczę na S8 z Wroclawia do Kłodzka, byłby to mocny plus ekonomiczny dla tej pięknej turystycznej krainy (mam na myśli całą Ziemię Kłodzką), która w tej chwili jest praktycznie odcięta od całej Polski i stolicy województwa. Miejmy nadzieję, że tym razem politycy dotrzymają złożonych obietnic.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: